reklama

V hotelu pro knihomoly ukládají hosty do polic

Hotel Book and Bed nabízí 1700 titulů v angličtině a japonštině Foto: Hotel Book and Bed nabízí 1700 titulů v angličtině a japonštiněFoto: archiv Book and Bed Tokyo

Někdo rád čte, a někomu zas stačí, když obklopen knihami usíná. Hotel Book and Bed Tokyo svým hostům umožňuje obojí

Ubytovací zařízení stylizované jako knihkupectví v sedmém patře výškové budovy v městské části Ikebukuro se návštěvníkům nově otevřelo letos v listopadu. Nápad Makoto Tanijiri a Ai Yoshidy ze studia Suppose Design Office počítá s představou, že se návštěvníci rušné japonské metropole před spaním rádi schoulí s dobrou knihou.

Tzv. kompaktní oddíly měří 205 x 85 centimtrů, zatímco ty „standardní“ 205 x 129 cm, tedy jako úzká postel resp. dvojpostel pro dvojici obdařenou až mimořádnou vzájemnou přízní. Cena za noc je 750 až 1250 korun. Hotel nabízí sedmnáct set titulů v angličtině a japonštině a avizuje, že knihovnu rozšíří na 3000 titulů. Více informací naleznete na stránkách bookandbedtokyo.com.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jak si kdo ustele... Z této oválné postele po drobných úpravách vznikne vířivka Foto:

Finský hotel láká na sněhové safari

Sledujte polární záři přímo z postele.

Článek

9Hours, Kjóto, Japonsko. Sci-fi hotel v hlavním městě Japonska je nazvaný podle nejčastější délky pobytu svých hostů: 1 hodina na sprchu, 7 hodin spánku, 1 hodina na odpočinek Foto:

Nejmenší hotely na světě. Spali byste ve spací kapsli?

Když člověk cestuje, je kolikrát nejdůležitější lokace hotelu, nikoliv velikost pokoje.

reklama