Bydlení

4. března 2015 05:04

Markéta Zídková

Finský hotel láká na sněhové safari

Sledujte polární záři přímo z postele.

Prohánět skútr nebo soba dvanácteráka a večer sledovat polární záři prosklenou střechou rovnou z postele... Finskému hotelu se zželelo znuděných turistů a nabídl alternativu k plážovým i lyžařským resortům.

Běžná dovolená v lyžařském nebo plážovém resortu je jak písnička z ohrané gramodesky. Vypadnout ze stereotypu lanovek a křepčících animátorů přitom můžete i na evropské půdě. Na znuděné turisty se vyzbrojil finský hotel Iso Syöte, který láká na polární záři i na zimní safari. Ke sledování severského světelného fenoménu nabízí patrový apartmán Eagles Suite s prosklenou střechou. Barevnou hru světel na noční obloze z něj můžete sledovat vleže z postele nebo vedle instalované vířivky.

Aby snad hosté nezapochybovali, že blíž přírodě nebudou už ani venku, roste v apartmánu velký strom. Televize v něm sice nechybí, ale lepší program beztak nabízí okénko krbových kamen. Anebo koupelna – ta totiž zároveň funguje i jako sauna.

Opouštět podobně zařízený prostor se zdá být škoda, ale venku čekají další možnosti. Kromě výpravy na skútrech nebo jízdy s psím či sobím spřežením se tu dá rybařit na ledu či se vypravit do iglú.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také