Bydlení

30. července 2016 05:00

Klára Beščecová

Plovoucí hotel v Srbsku nabídne pokoje, s nimiž půjde odplout

Cílem neobvyklého projektu je přilákat turisty do srbského vnitrozemí.

Pokud jste si někdy chtěli dopřát dovolenou na jachtě, a přitom mít pohodlí díky zázemí klasického hotelu, pak vás nový projekt určitě zaujme.

Hned první pohled na neobvyklý hotelový resort, který by měl vzniknout v Srbsku, napovídá, že honenavrhlo tradiční architektonické studio. Autoři hotelu ze společnosti Salt & Water se totiž primárně specializují na designování jachet. Ve svém portfoliu už mají také návrhy interiérů soukromých letadel a komerčních i obytných budov. V jachtařském okruhu se jim ovšem daří nejlépe, letos dokonce se svým návrhem plovoucího hotelu obdrželi hlavní cenu v soutěži Millennium Yacht Awards.

A o co že přesně jde? Princip hotelu je velice jednoduchý. Sestává se ze dvou částí. Centrální plovoucí konstrukce je pevně ukotvena ke břehu řeky. V této části se nachází jakési zázemí pro hosty – recepce, restaurace, konferenční místnost, kanceláře a kavárna. Skrze tuto část hosté procházejí k vlastním pokojům, jež tvoří druhou část hotelu. Nejde ovšem o úplně klasické pokoje, ale spíš o katamarány. Jednotlivé plovoucí pokoje by podle návrhu mělo být možné od hlavní budovy hotelu odpojit a nízkou rychlostí s nimi odplout po řece tam, kam si hosté budou přát.

Každý katamarán bude disponovat ubytovací kapacitou pro 2 až 4 osoby. Bude se jednat o dvoupatrové jachty, v nichž budou mít návštěvníci k dispozici obývací pokoj, kuchyňku, koupelnu a o patro výše ložnici s obrovskými okny. U takového hotelového pokoje by byl hřích zapomenout na pořádnou terasu. Ani ta tu proto nebude chybět. Měla by poskytnout příjemné zázemí pro opalování, ale také prostor pro rybaření, a nabídnout snadný přístup do vody.

Vedle zatraktivnění turismu v oblasti by katamarány měly podle samotných architektů sloužit také jako určitá terapie přírodou: „Apartmány v katamaránech by měly hosty propojovat s vodou i nebem a izolovat je od každodenního stresu.

V současné chvíli je hotel ve fázi projektu. Architekti nyní shánějí potenciální investory a spolupracovníky, kteří by jim hotel umožnili převést v realitu.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také