reklama

Indický ženšen je lepší než viagra. Můžete ho pěstovat i doma

Vitánie snodárná (Withania somnifera) Foto: Vitánie snodárná (Withania somnifera)Foto: Wowbobwow12/Wikimedia Commons; CC BY-SA 3.0

Snižuje hladinu cholesterolu i cukru v krvi, podpoří vás při depresích, naopak nabudí v intimních chvílích. Vitánie snodárná je blahodárná rostlina z Indie.

Ženšen pravý (Panax ginseng, syn. Panax schinseng) je rostlina, která roste ve východní Asii i ve východním Rusku. Je velmi blahodárná pro lidské zdraví. V Česku ji můžete lehce pěstovat, ale sklidíte pouze listy. Vypěstovat ji tak, abyste mohli sklidit kořen, pro který se pěstuje v Asii, je ale velmi velmi náročné a výrobky z pravého ženšenu jsou náročné i pro naši peněženku. 

Existuje alternativa přijatelnější finančně a také méně náročná na pěstování: v Indii a v Africe rozšířená blahodárná bylina, které se říká ženšen indický: vitánie snodárná. Je to rostlina, která je po tisíciletí využívána v ayurvédě. My ji můžeme pěstovat i doma.

Věda prokázala, že vitánie má řadu úžasných účinků na lidské zdraví – má dobré protinádorové účinky a je doporučována při léčbě ozařováním nebo cytostatiky. Vitánie působí antidepresivně, posiluje imunitní systém, snižuje množství cholesterolu a cukru v krvi a také má v titulku slíbený účinek: působí jako afrodiziakum: prokrvuje oblast malé pánve a stimuluje tak sexuální prožitek.

Baví vás pěstování rostlin? Inspirujte se v naší Encyklopedii.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Aby kvetl na Vánoce, měl by začít kvést začátkem adventu Foto:

Už vám kvete vánoční kaktus? Pak ho nestěhujte!

Mezi květiny, které máme velice úzce spojeny s vánočními svátky, patří také vánoční kaktus. Pokud začne kvést začátkem adventu, máme jistotu, že na Vánoce bude plný...

Článek

Pohrajte si Foto:

Jsou z knih, novin i mušlí: Vánoční stromečky 13x jinak

Vánoce netradičně? Začněte stromkem!

reklama