Adam z DREAM TEAMU – Mistrů dílny miluje zvířata a z kovového šrotu dělá sochy

Adam DREAM TEAM, Showtime

Umělecký kovář působí jako introvert a za výhru by si prý koupil pozemek v lese. Adam Langr se do pořadu přihlásil, než to stihli udělat jeho kamarádi. Přesně ví, co by udělal, kdyby vyhrál.

„Jsem rád, že budu moct ukázat, co umím,“ říká Adam, kterého baví sváření, sestavování nábytku nebo rovnou jeho navrhování. Jeho největší specialitou je tvorba soch ze šrotu. Adam působí uzavřeněji než ostatní soutěžící. „Lidi mám rád, ale někdy si také užívám být sám. Mám okolo sebe několik kamarádů, kteří mi vždycky dají vzpruhu, když je potřeba. Jsem za ně vděčný,“ vysvětluje.

K tvorbě z kovu to Adama táhlo odmalička, takže je vystudovaný umělecký kovář. Adam ale netráví v dílně veškerý čas, každý týden venčí psy z útulku a už si dokonce dva adoptoval. „K nim se starám ještě o ovce a o pár zachráněných slepic,“ říká kovář.

Na co by využil výhru?

Adam rád dobrodružně a levně cestuje. Dokonce je ochotný celoročně spát pod širákem. Takže by výhru využil na pořádnou cestu světem. „Pak bych si pořídil nějaký menší levný pozemek někde v lese,“ říká. „Dovybavil bych si dílnu, potřebuju odtah od sváření, přál bych si plazmový hořák, lepší pilu atd. Část výhry bych rozdělil mezi centra, organizace, které se věnují záchraně zvířat,“ doplňuje umělecký kovář.

Sdílejte článek
Štítky les socha kovář pozemek dílna Dream Team