Balkón a terasa

14. června 2017 09:00

Markéta Zídková

Venkovní posezení: 15+1 tip na originální nábytek, který zvládnete vyrobit sami

Zahradní nábytek, to už dávno nejsou jen nepříliš stabilní plastové židle a stůl. V dnešní době už na zahradě, terase či balkonu můžete mít luxusní kousky, které se pohodlností vyrovnají gauči, který vám stojí v obýváku. A pokud rádi kutíte, můžete si originální vybavení vyrobit sami.

Ano, nábytek za slušnou cenu sice koupíte v jakémkoliv hobbymarketu nebo bazaru. Není ale lepší být originální? Pokud rádi tvoříte i recyklujete, můžete si jednoduše vyrobit krásné i praktické venkovní posezení, které určitě sousedé mít nebudou. Navíc mnohdy využijete věci, které už dosloužily. Tyhle nápady můžete užít i na chatě nebo chalupě. Stačí jen jeden kousek vlastnoruční výroby, a prostor na terase bude jedinečný.Nemusíte přitom být vyučeným truhlářem či kovářem, abyste si mohli vyrobit zahradní nábytek, za který se nebudete stydět.Na většinu nápadů vám postačí běžné pracovní nářadí, čas a šikovné ruce. A někdy prostě jen nápad, jak využít všude dostupný materiál...

Oblíbené palety, ale i bedýnky

Stolek vyrobíte i z větší bedýnky, která se válí ve sklepě. Velmi oblíbeným materiálem pro nejrůznější domácí tvoření jsou ale poslední dobou hlavně palety - z nich vyrobíte klidně i celou terasu (nebo alespoň tu dočasnou), na ní posezení i stůl. Celý prostor zútulní polštáře a podsedáky, které zajistí pohodlí.

Venkovní posezení z palet. Foto: pixabay.com

Přírodní materiály

Využít můžete i přírodu a materiály, které nabízí. Stolečky nebo stoličky vytvoříte třeba i z kusu kmene poraženého stromu.

Hliníkovým křesílkům můžete dát nový vzhled a doplnit stolečkem z přírodního materiálu. Foto: Abeautifulmess.com

Nevyužité věci z domácnosti

Také staré věci můžete využít. V následující galerii se přesvědčíte, že i staré dveře můžou ještě posloužit jako deska zahradního stolku. Projděte půdu, garáž, sklep, možná najdete zajímavý kousek, které venkovní posezení "doladí".

Nechte se inspirovat dalšími tipy na kousky, které vás prostě nadchnou...

(kor)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také