reklama

50 odstínů šedi u vás doma. Kde všude bude vypadat stylově?

skrivaa
4. srpna 2017
Šedá zažívá renesanci. Dříve byla považovaná za neatraktivní “nebarvu” a spojovaná se stářím a smutkem. Jenže časy se mění a nyní je šedá synonymem elegance. Pusťte si ji do bytu!
reklama

Šedá barva je v současném designu tolik oblíbená proto, že je královnou neutrálních barev. Je stylová, nadčasová a moderní. A světe div se může působit dokonce i svěže. Má totiž neskutečné množství odstínů, nejen oněch slavných “padesát”. Aby vám v interiéru dobře posloužila, je třeba dodržovat několik pravidel.

1) Kuchyň

V kuchyni bude šedá vhodná na podlahových krytinách, kde milosrdně skryje stopy po vaření. Dobře se uplatní na chromových, nerezových, hliníkových a grafitových povrchových strukturách, můžete zkusit i šedou linku. Dejte však pozor, aby kuchyně v šedé nepůsobila ospale. Budete zde přece vařit dobroty a chcete vzbudit chutě! Proto zde rozehrajte etudu v příjemných chladných tónech šedé, které zkombinujete s bílou, limetkovou nebo červenou.

2) Koupelna

Hladký šedý obklad by mohl působit v koupelně poněkud fádně a připomínal by socialistické jádro v umakartovém provedení, což nechceme. Stačí však pár fíglů a šedá koupelna bude perlou bytu. Soustřeďte se na strukturu obkladu. Pokud ho chcete šedý, vyberte takový, aby působil co nejpřírodnějším dojmem a evokoval kámen. Fantastická je i šedá betonová stěrka. S moderními skleněnými a chromovými komponenty bude taková koupelna vypadat skvostně. Také si do koupelny můžete pořídit pouze šedou podlahu a nebo jen textil. Není nic stylovějšího než huňaté šedé ručníky!

3) Ložnice

Žádný problém! Šedá se do ložnice hodí skvěle. Budete-li se držet pravidla, že šedá ložnice musí působit seversky čistě a puristicky, stvoříte luxusní místo ke spánku a relaxaci. Šedá si zde bude skvěle rozumět s bílou a všemi tóny přírody. Soustřeďte se na opravdu kvalitní materiály. Teplo a útulnost do šedé ložnice vnesou prvky s dřevěným dekorem, dřevěná podlaha a dobře zvolený textil.

4) Obývák

Obývací zóna laděná do šedých tónů bude působit stylově a nadčasově. A zároveň trochu formálně, takže zde můžete přijmout jakoukoli návštěvu. Nejlepší sázkou na šedou barvu bude dominantní sedačka, která vnese pocit elegance a luxusu. Můžete ji doplnit originálními polštáři a celý obývací pokoj orientovat do moderně urbanistického stylu.

5 pravidel šedé

- světlé odstíny šedé pocitově ochlazují a osvěžují

- tmavé odstíny prostor proteplí, ale všeho s mírou

- při výběru šedého nábytku věnujte velkou pozornost moderním tvarům a čistým liniím

- šedá se skvěle snoubí s pastelovými barvami. Zkuste růžovou, limetkovou a tyrkysovou

- šedá uklidňuje a uspává, myslete na to!

- pozor na velké tmavě šedé stěny. Pokud ano, tak pouze jednu!

(ku)

Další články:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama