Upravte si útulnou ložnici plnou květin a dekorací v bohémském stylu

Světu vládnou minimalismus a čisté linie, ale pokud se mnohem lépe cítíte v prostoru zabydleném spoustou květin, měkoučkých polštářů a přikrývek, máte rádi dekorace, koberce a vzpomínky z dalekých cest, klidně zapomeňte na trendy a zabydlete svou ložnici podle svého vkusu. Vy tu budete trávit svůj odpočinkový čas, ne odborníci na bydlení! A možná, že vás bude takový prostor inspirovat i k vytváření relaxačního umění, jako je třeba kreslení mandal.

Pěstujte v ložnici květiny, které umí čarovat

Některé rostliny, které běžně pěstujeme v bytech, dokážou neuvěřitelné kousky. Umí vyčistit vzduch od škodlivých látek a tím zlepšit náš spánek. Které to jsou? Tak například pro mnohé obyčejný lopatkovec nebo tchynin jazyk, zelenec a potos dokážou vyčistit místnost od toxinů a zvyšují vzdušnou vlhkost. Po celou noc přijímají oxid uhličitý, který vy vydechujete a vrací do ovzduší kyslík. Umí odstranit ze vzduchu, který ve spánku dýcháte xylen, benzen i formaldehyd.

Pořiďte si spoustu měkoučkých polštářů a dek

Každý den se cítíte jinak, někdy je vám teplo, podruhé potřebujete zahřát, před spaním si rádi podložíte hlavu několika polštářky, aby se vám dobře četlo, a pak potřebujete jen tenký polštář na spaní.

O své polštáře, deky i povlečení musíte i pravidelně pečovat. Děláte to dost často?

Správná postel musí být proto prostorná, aby se nám do ní tohle všechno pohodlně vešlo. A občas se v ní taky musí najít dostatek místa pro naše psí nebo kočičí mazlíčky, tak na to při výběru postele nezapomínejte! (A všímejte si i toho, jaké místo si pes v posteli vybere. Dozvíte se zajímavé věci, o kterých si můžete přečíst ZDE.)

Zabydlete ložnici vzpomínkami z cest

Rádi cestujete a ze všech svých výletů si vozíte nejen krásné zážitky a vzpomínky, ale občas se neubráníte ani nákupu suvenýrů. Vystavte si je vložnici, kde vám budou připomínat krásné chvíle. To budou pak sny!

Cvičte jógu, malujte mandaly a vytvořte indiánský lapač snů

V dnešní době snad víc než kdy jindy potřebujeme všichni útulný domov, přesně podle svých představ, abychom dokázali čelit všem negativním vlivům, které se na nás hrnou ze všech stran. Vytvořte si proto ložnici, do které se budete každý den rádi vracet a ve které se budete cítit dobře.

Ložnice není jen místem pro spánek, ale i pro aktivní odpočinek. Dejte se do cvičení jógy (Víte, jak umí jóga ovlivnit naši psychiku? Podívejte se ZDE), kreslení a vytváření oblíbených, a především uklidňujících mandal a zentagle obrázků nebo si vlastnoručně vytvořte indiánský lapač snů.

Mandaly zná asi každý (Chcete se pustit do výroby mandal? Inspirujte se ZDE), ale nevíte, co je to zentagle technika? Znáte ji určitě všichni, jen jste si ji dosud nepojmenovali. Je to relaxační kresba pro zlepšení nálady, u které nezáleží na vašem výtvarném nadání. Zentagle obrázky vznikají jako samovolné prolínání a spojování tvarů, je to druh automatické kresby, kterou známe asi všichni, když se tak trochu nudíme na poradách či přednáškách. A už samotné vybarvování podobných obrázků působí na většinu lidí jako balzám na duši! Zkuste si před spaním chvilku kreslit jako malé děti! Uvidíte, jak se vám bude spát.


Přečtěte si také