návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vyrobte si indiánský lapač snů. Tady je jednoduchý návod

Vydáno: 18.11.2019
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Lapače snů jsou nádhernou dekorací, sloužící nejen jako doplněk, ale podle starých indiánů mají magickou moc. Výhoda mandaly snů je její různorodá tvář a rozmanitost barev. Vyrobte si vlastní originální amulet, který se ideálně hodí do vašeho domova a navíc vás ochrání před špatnými sny. Jedná se o kouzelné dílo tvořené ručně a s láskou.

reklama

Lapače snů můžeme zavěsit kdekoliv v místnosti. Jedná se o magický symbol dobrého spánku. Ideálně by se tedy měl nacházet v blízkosti spící osoby nebo dokonce přímo nad ní. Může sloužit i jako nádherný dárek pro vaše milované. Podle starých legend má totiž magickou moc, která ničí špatné sny, ty dobré naopak uchovává a vrací je zpět duši živé bytosti.

Symboly lapače snů

Základem síly tohoto amuletu je kruh, který představuje koloběh života. V kruhovité mandale se objevuje indiánská filozofie, která uvnitř tohoto kruhu utváří veškerý náš život. Síťka zachycuje zlé energie kolem nás a peříčka vrací dobré sny do naší duše. Ty zlé se denním světlem rozpustí.

Minimalismus
Autor: Pinterest.com Minimalismus

Světové strany podle Indiánů 

 1. Západ na amuletu podle Indiánů znázorňuje tělo a jeho sílu.
 2. Východ symbolizuje vesmírného Ducha.
 3. Jih je příroda a její živly, kterými je celý svět utvářen.
 4. Sever představuje smysly a živou mysl.
Jeden originální kousek
Autor: Pinterest.com Jeden originální kousek

Barev se nebojte - mají sílu

Na výrobu amuletu použijte všechny barvy, které vás v danou chvíli napadnou. Znázorňují totiž přesně tu energii, kterou potřebujete do svého života vnést.

Velmi bohatý amulet
Autor: Pinterest.com Velmi bohatý amulet

Na výrobu lapače budete potřebovat:

 1. nůžky
 2. metr
 3. vyšívací kruh
 4. lepidlo – tavící pistoli
 5. jehla
 6. provázky, bavlnky, kůže, …
 7. pírka
 8. korálky
Přírodní krása
Autor: Pinterest.com Přírodní krása

Kruhy na výrobu lapače snů

Jako středobod lapače snů nám perfektně poslouží vyšívací kroužek, ze kterého odstraníme železný utahovák. Můžeme využít i bambusová kola, která lze koupit v každí galanterii. Někomu postačí i drát nebo karton.

Návod, jak vyrobit lapač snů

Ke kruhu přivážeme vybraný provázek (bavlnku, kůži, lýko, …), celý ho obmotáme, pečlivě celou dobu utahujeme a konec pak přilepíme tavící pistolí.

Celý kruh si změříme po obvodu a rozdělíme ho na osm stejně velkých částí. Vezmeme si další provázek, který přivážeme uzlem v každé z osmi částí tak, aby od sebe byly uzlíky stejně daleko (uzlů musí být tedy osm).

Stejně pokračujeme i s druhou řadou a následně s dalšími řadami. Vždy začínáme uprostřed smyčky, kterou jsme vytvořili v předchozí řadě – to znamená přesně v polovině mezi dvěma uzlíky. Proplétáme stejným způsobem až do středu kruhu, kam nakonec provlečeme jehlou korálek, který zavážeme tak, aby uprostřed neplandal.

Jak na střed kruhu
Autor: Pinterest.com Jak na střed kruhu

Pokud se nechceme zdržovat s utvářením středu kruhu, máme pro vás jednodušší řešení. Stačí si koupit háčkovanou dečku, kterou jednoduše přilepíme tavící pistolí.

Další možnost, jak na střed kruhu
Autor: Pinterest.com Další možnost, jak na střed kruhu

Připevněte stužky a pírka

Dále si určíme, kde bude spodek a vršek lapače. Nahoře utvoříme smyčku, za kterou se bude amulet zavěšovat. Vespod amuletu přivážeme velký počet nejrůznějších stužek, provázků a všeho, co se nám líbí. Platí, že čím více přivázaných proužků, tím lapač vypadá lépe. Na některé stužky můžeme přilepit pírka, na jiné zase navléct korálky. Fantazii se meze nekladou.

Podívejte se na video:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Lapač snů

Přečtěte si také:

Není nad rodinné štěstí.

Síla symbolů: Přičarujte si domácí štěstí. Tyto magické věci by vám doma neměly chybět

Jakou zvolit svatební dekoraci?

Svatební dekorace podle znamení zvěrokruhu. Jaká výzdoba je pro vás ta pravá?

reklama

Článek je zařazen v: lapač snů , amulet , symbol , duchovno , energie , mysl , rituál , spaní , sny , noční můry , špatné sny , dekorace , doplněk , domácí dekorace , domácí doplňky , mandala , Kruh , příroda , živly , Indiáni

reklama

Přečtěte si také