Design a architektura

18. listopadu 2019 06:00

maku-la@seznam.cz

Vyrobte si indiánský lapač snů. Tady je jednoduchý návod

Lapač snů

Lapače snů jsou nádhernou dekorací, sloužící nejen jako doplněk, ale podle starých indiánů mají magickou moc. Výhoda mandaly snů je její různorodá tvář a rozmanitost barev. Vyrobte si vlastní originální amulet, který se ideálně hodí do vašeho domova a navíc vás ochrání před špatnými sny. Jedná se o kouzelné dílo tvořené ručně a s láskou.

Lapače snů můžeme zavěsit kdekoliv v místnosti. Jedná se o magický symbol dobrého spánku. Ideálně by se tedy měl nacházet vblízkosti spící osoby nebo dokonce přímo nad ní. Může sloužit i jako nádherný dárek pro vaše milované. Podle starých legend má totiž magickou moc, která ničí špatné sny, ty dobré naopak uchovává a vrací je zpět duši živé bytosti.

Symboly lapačesnů

Základem síly tohoto amuletu je kruh, který představuje koloběh života. Vkruhovité mandale se objevuje indiánská filozofie, která uvnitř tohoto kruhu utváří veškerý náš život. Síťka zachycuje zlé energie kolem nás a peříčka vrací dobré sny do naší duše. Ty zlé se denním světlem rozpustí.

Světové strany podle Indiánů

 1. Západ na amuletu podle Indiánů znázorňuje tělo a jeho sílu.
 2. Východ symbolizuje vesmírného Ducha.
 3. Jih je příroda a její živly, kterými je celý svět utvářen.
 4. Sever představuje smysly a živou mysl.

Barev se nebojte - mají sílu

Na výrobu amuletu použijte všechnybarvy, které vás vdanou chvíli napadnou. Znázorňují totiž přesně tu energii, kterou potřebujete do svého života vnést.

Na výrobu lapače budete potřebovat:

 1. nůžky
 2. metr
 3. vyšívací kruh
 4. lepidlo – tavící pistoli
 5. jehla
 6. provázky, bavlnky, kůže, …
 7. pírka
 8. korálky

Kruhy na výrobu lapače snů

Jako středobod lapače snů nám perfektně poslouží vyšívací kroužek, ze kterého odstraníme železný utahovák. Můžeme využít i bambusová kola, která lze koupit v každí galanterii. Někomu postačí i drát nebo karton.

Návod, jak vyrobit lapač snů

Ke kruhu přivážeme vybraný provázek (bavlnku, kůži, lýko, …), celý ho obmotáme, pečlivě celou dobu utahujeme a konec pak přilepíme tavící pistolí.

Celý kruh si změříme po obvodu a rozdělíme ho na osm stejně velkých částí. Vezmeme si další provázek, který přivážeme uzlem vkaždé zosmi částí tak, aby od sebe byly uzlíky stejně daleko (uzlů musí být tedy osm).

Stejně pokračujeme i sdruhou řadou a následně sdalšími řadami. Vždy začínáme uprostřed smyčky, kterou jsme vytvořili vpředchozí řadě – to znamená přesně vpolovině mezi dvěma uzlíky. Proplétáme stejným způsobem až do středu kruhu, kam nakonec provlečeme jehlou korálek, který zavážeme tak, aby uprostřed neplandal.

Pokud se nechceme zdržovat sutvářením středu kruhu, máme pro vás jednodušší řešení. Stačí si koupit háčkovanou dečku, kterou jednoduše přilepíme tavící pistolí.

Připevněte stužky a pírka

Dále si určíme, kde bude spodek a vršek lapače. Nahoře utvoříme smyčku, za kterou se bude amulet zavěšovat. Vespod amuletu přivážeme velký počet nejrůznějších stužek, provázků a všeho, co se nám líbí. Platí, že čím více přivázaných proužků, tím lapač vypadá lépe. Na některé stužky můžeme přilepit pírka, na jiné zase navléct korálky. Fantazii se meze nekladou.

Podívejte se na video:

Přečtěte si také:


Přečtěte si také