Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

10 pokojovek, které podle NASA nejlépe vyčistí vzduch. Některé už určitě máte doma

Znečištěné ovzduší je velikým problémem. Můžeme s ním ale bojovat. Začněme u sebe doma. Některé rostliny mají podle výzkumu NASA skvělé předpoklady pro čištění vzduchu. Podívejte se, které to jsou.
Vydáno: 28.12.2018
Jaké pokojovky doporučuje NASA?
Autor: istock.com Jaké pokojovky doporučuje NASA?

Některé z nich, třeba tchynin jazyk, už určitě máte doma. Další můžete přidat. NASA na konci osmdesátých let zkoumala, které pokojové rostliny by nejlépe zbavily vzduch na vesmírných stanicích nebezpečných toxinů. Vytvořila tak seznam pokojovek, z nějž jsme vybraly ty, které seženete u nás a které můžete tak snadno umístit k sobě domů.

zelenec
Autor: istock.com zelenec

Péče o mnohé z nich není ani nijak náročná. Podívejte se do galerie, kde najdete, jaké rostliny byste si měli pořídit. Určitě to oceníte. Podle NASA bychom měli mít jednu takovou rostlinu na plochu zhruba devět metrů čtverečních, abychom dosáhli ideálních výsledků.

Článek je zařazen v: pokojové rostliny , pokojovky , Tchýnin jazyk , zelenec , dračinec

reklama