Péče o mazlíčky

17. prosince 2023 08:00

redakce Prima Living

Pokud s vámi spí pes v posteli, sledujte, jaké místo si vybere. Zjistíte zajímavé věci

Stokrát si můžeme říct, že psa do postele nepustíme, a on si tam stejně cestu najde. Nakonec už mu nepatří jenom gauč, ale i naše peřiny. Psi si nejen lebedí v naší ložnici, ale navíc s námi zajímavě komunikují. To, jaké místo či pozici si na spaní vyberou, nám poví hodně o jejich vztahu k nám.

Podívejte se na deset možností, jak mohou psí mazlíčci spát ve vaší posteli, a zjistěte, jak vás mají rádi.

V nohách

Ačkoli to vypadá, že v nohách spí váš věrný pes, realita je trochu jiná. Nejspíš se totiž v noci moc hýbete, a pes si tak najde místo u vašich nohou, aby mohl v případě vašeho neočekávaného pohybu rychle zmizet.

V klubíčku

Pokud si pes najde místo na spaní v těsné blízkosti vašeho těla a zabalí se u toho do klubíčka, cítí se s vámi opravdu bezpečně a užívá si chvíle, kdy se může chovat zase jako malé štěně!

Hradba

Pokud se pes snaží vecpat mezi vás a partnera, měli byste zbystřit. Je to totiž znak žárlivosti. Zvíře chce jednoho partnera od druhého co nejefektivněji oddělit. Rozhodně nehledá pohodlnější nebo teplejší místo. Pokud se tedy pes po zhasnutí pokouší dostat mezi partnery, jeho cílem je získat si pozornost pouze jednoto, toho, kterému dává přednost. Vesměs k téhle situaci dochází, když člověk, který má psa, začne vztah. Zvíře se těžko smiřuje s konkurencí...

Uzurpátor polštáře

Téhle pozici dávají přednost hlavně menší pejsci, mohou vás tak probudit už brzy ráno a mazlit se s vámi. Takové spaní naznačuje náklonnost, jakou k vám zvíře chová. Pokud ale chrápete, zvíře se chtě nechtě odsune někam dál

Pod peřinou

Někteří psi lezou pod peřinu. Neschovávají se. Hledají teplo a vůni svého páníčka. Dělají to velká i malá plemena, někteří psi mají totiž rádi, když se mohou schovat pod peřinu, ostatně líbí se to i lidem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nejoblíbenější plemena psů odhaluje mapa. Překvapí vás, které plemeno mají lidé nejradši

Mazlíček

Psi, kteří volí pozici ve vašem objetí, vám chtějí být co nejblíže. Zároveň ale chtějí mít dostatek prostoru, aby mohli uniknout, když se přetočíte na druhý bok. Tahle pozice je často předstupněm výše zmíněného polštářového uzurpátora.

Slídil

Pokud se zvíře během noci přesouvá a ráno vás probudí jeho dech ve vaší tváři, dokazuje to jeho náklonnost a zároveň zdrženlivost. Pes vás obdivuje a má moc rád a zároveň je hravý. Často se zněj stane uzurpátor polštáře… až se osmělí.

Superman

Pokud pes usne v téhle pozici (přední i zadní tlapy má natažené dopředu), chce si udržet kontrolu nad okolím, aby vás mohl ochránit, ale zároveň touží po tom být vám nablízku… a nechat se od vás podrbat na bříšku. Tuhle pozici volí větší plemena, kterým také vadí vysoké teploty. Okraj postele je tak pro ně nejpříjemnější.

Kliďas

Tahle pozice pro vás může být nepříjemná. Pokud ležíte na zádech, zvíře se snaží lehnout na vaše nohy, nebo se zavrtat mezi vaše kolena. Hledá tak místo, kde ho nebude nic rušit. Je to ale pěkně nepříjemné, protože na nohou často nesete váhu zvířete.

Zloděj postele

Nejhorší, co vás může potkat, je pes, který si usmyslí, že mu patří celá postel. Začne se roztahovat a ráno zjistíte, že jste spali na kraji, zatímco on měl pro sebe celý prostor. Je těžké říct, co to vypovídá o vašem vztahu se psem.

Zdroj: frekvence1.cz.petmd.comcasper.com


Přečtěte si také