reklama

Pokud s vámi spí pes v posteli, sledujte, jaké místo si vybere. Zjistíte tak zajímavé věci

redakce Prima Zoom
1. dubna 2020
Stokrát si můžeme říct, že psa do postele nepustíme, a on si tam stejně cestu najde. Nakonec už mu nepatří jenom gauč, ale i naše peřiny. Psi si nejen lebedí v naší ložnici, ale navíc s námi zajímavě komunikují. To, jaké místo či pozici si na spaní vyberou, nám poví hodně o jejich vztahu k nám.
reklama

Mrkněte se na deset možností, jak mohou naši mazlíčci spát vnašich postelích, a zjistěte, jak vás mají radi...

Věrný pes

Ačkoli to vypadá, že vnohách spí váš věrný pes, realita je trochu jiná. Nejspíš se totiž vnoci moc hýbete a pes si tak najde místo u vašich nohou, aby mohl vpřípadě neočekávaného pohybu rychle zmizet.

Vklubíčku

Pokud si pes najde místo na spaní vtěsné blízkosti vašeho těla a zabalí se u toho do klubíčka, cítí se svámi opravdu bezpečně a užívá si chvíle, kdy se může chovat zase jako malé štěně!

Hradba

Pokud se pes snaží vecpat mezi vás a partnera, měli byste zbystřit. Je to totiž znak žárlivosti. Zvíře chce jednoho partnera od druhého co nejefektivněji oddělit. Rozhodně nehledá pohodlnější nebo teplejší místo. Pokud se tedy pes po zhasnutí pokouší dostat mezi partnery, jeho cílem je získat si pozornost pouze jednoto, toho, kterému dává přednost. Vesměs ktéhle situaci dochází, když člověk, který má psa, začne vztah. Zvíře se těžko smiřuje s konkurencí...

Uzurpátor polštáře

Téhle pozici dávají přednost hlavně menší pejsci, mohou vás tak probudit už brzy ráno amazlit se svámi. Takové spaní naznačuje náklonnost, jakou kvám zvíře chová. Pokud ale chrápete, zvíře se chtě nechtě odsune někam dál.

Pod peřinou

Někteří psi lezou pod peřinu. Neschovávají se. Hledají teplo a vůni svého páníčka. Dělají to velká i malá plemena, někteří psi mají totiž rádi, když se mohou schovat pod peřinu, ostatně líbí se to i lidem.

Mazlík

Psi, kteří volí pozici ve vašem objetí, vám chtějí být co nejblíže. Zároveň ale chtějí mít dostatek prostoru, aby mohli uniknout, když se přetočíte na druhý bok. Tahle pozice je často předstupněm výše zmíněného polštářového uzurpátora.

Slídil

Pokud se zvíře během noci přesouvá a ráno vás probudí jeho dech ve vaší tváři, dokazuje to jeho náklonnost a zároveň zdrženlivost. Pes vás obdivuje a má moc rád a zároveň je hravý. Často se zněj stane uzurpátor polštáře… až se osmělí.

Superhrdina

Pokud pes usne vtéhle pozici, chce si udržet kontrolu nad okolím, aby vás mohl ochránit, ale zároveň touží po tom být vám nablízku… a nechat se od vás podrbat na bříšku. Tuhle pozici volí větší plemena, kterým také vadí vysoké teploty. Okraj postele je tak pro ně nejpříjemnější.

Kliďas

Tahle pozice pro vás může být nepříjemná. Pokud ležíte na zádech, zvíře se snaží lehnout na vaše nohy, nebo se zavrtat mezi vaše kolena. Hledá tak místo, kde ho nebude nic rušit. Je to ale pěkně nepříjemné, protože na nohou často nesete váhu zvířete.

Zloděj postele

Nejhorší, co vás může potkat, je pes, který si usmyslí, že mu patří celá postel. Začne se roztahovat a ráno zjistíte, že jste spali na kraji, zatímco on měl pro sebe celý prostor. Je těžké říct, co to vypovídá o vašem vztahu se psem.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama