Bydlení

29. března 2021 10:40

redakce Prima Zoom

Petr Kellner vybudoval luxusní byty v historických domech. Mají cihlové fasády a obklopuje je zeleň

Nejbohatší Čech Petr Kellner, který zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce, se v rámci své skupiny PPF věnoval i realitám. V Londýně mu patřil rezidenční komplex tří luxusních domů ve čtvrtí Highgate na severu města. Jedná se o jednu z výjimek, protože podnik Real Estate Holding se soustředí hlavně na kancelářské a obchodní domy.

Rezidenční projekt vLondýně je kombinací dvou viktoriánských domů scihlovou fasádou a jedné novostavby. Vily zkonce 19. století společnost kompletně zrekonstruovala a nově vybavila interiéry. Firma Petra Kellnera na svém webu upozorňuje, že dávala důraz na perfektní zpracování a že jsou domy vybavené moderními technologiemi.

Drahá londýnská čtvrť

Highgate, kde domy stojí, patří knejdražším londýnským čtvrtím. Původně se jednalo o samostatnou vesnici za hranicemi metropole, ale rostoucí město ji brzy pohltilo. Dodnes tu ale stojí historické domy z18. a 19. století. Highgate je taky vyhlášená svými zelenými plochami a parky. Zrezidenční čtvrti se navíc dá dostat do centra Londýna zhruba za dvacet minut.

Společnost Petra Kellnera vlastní i další nemovitosti vrůzných evropských zemích od Británie přes Nizozemsko, kde jich má nejvíce, až po Rusko. Většinou se jedná o kancelářské budovy nebo obchodní domy.

Další články o Petru Kellnerovi:


Přečtěte si také