Bydlení

31. ledna 2023 11:49

Josef Šťastna

Bydlení si dokonale střeží. Čeká Andreje Babiše stěhování do luxusního komplexu?

Kde by bydleli prezidentští kandidáti?

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš (68) naznačil, že po prohraných volbách si od politiky trošku odpočine. Možná se více soustředí na milované Průhonice, kde s rodinou žije. Ve hře je i náročné stěhování do luxusního komplexu.

Andrej Babiš polyká tvrdou porážku, kterou mu v bitvě o Hrad uštědřil generál ve výslužbě Petr Pavel. Je možné, že poslanec a zakladatel hnutí ANO se nyní soustředí více na rodinu a od politiky si odpočine.

„Teď Babiš zmizí a uvidíme, o čem se bude mluvit a psát bez Babiše,“ uvedl neúspěšný prezidentský kandidát pro MF Dnes s tím, že už 8. února předsednictvo strany rozhodne, jak bude jeho budoucí angažmá ve vrcholné politice vypadat.

Babišova manželka Monika se netají tím, že na jednu stranu je ráda, že rodina se nebude stěhovat na Pražský hrad. Bude se tak moci soustředit například na rozvoj vyhlášené restaurace Paloma Průhonice, se kterou miliardář a jeho rodina mají velké plány.

Obrovská vila nabízí soukromí

Středobodem rodinného života je pro vlivného muže obrovská vila, kterou obýval už před vstupem do politiky. Ta je před zraky veřejnosti důmyslně skryta, díky husté vegetaci není na pozemek téměř vidět. Dvoupatrovou cihlovou vilou také střeží sytém kamer. Je pravděpodobné, že některá auta, která před vilou parkují, též pomáhají dohlížet na soukromí miliardáře a jeho rodiny.

PODÍVEJTE SE, JAK DNES BYDLÍ PETR PAVEL A PROČ NECHCE NA HRAD

Čeká Babiše velké stěhování?

Je otázkou, jak dlouho bude luxusní nemovitost Babišovi sloužit jako přepychové bydliště. Podle informací webu Neovlivní.cz by se šéf hnutí ANO měl stěhovat do milionářské vilové čtvrti, která v Průhonicích vzniká. Rezidence by měla být dokončená do tří let.

Jedna z vil bude stát u lesíku na rohovém pozemku, který tvoří hned šest spojených parcel. Dělníci v říjnu teprve chystali masivní oplocení. „Mezi křídly ložnice rodičů a ložnice dětí je venkovní terasa s venkovním bazénem, jídelním sezením a ve snížené části se sezením pod sluneční clonou. Terasa u bytu hospodyně je lemována ocelovými truhlíky z nerezového plechu šíře 600 mm, výšky od 450 mm do 650 mm,“ uvedli v technické zprávě pro stavební úřad architekti ze studia A32.

Na pozemku má stát mimo jiné velká venkovní šachovnice ze dvou druhů kamenných desek. Podle webu Neovlivní.cz by se právě tato vila měla jednou stát novým domovem Babiše a jeho nejbližších.

Zdroje: MF DNES, Neovlivní.cz, studio A32

Sdílejte článek
Štítky rodina politika bydlení Andrej Babiš Petr Pavel Pražský hrad vila stěhování Průhonice luxusní vila

Přečtěte si také