Bydlení

27. ledna 2023 16:33

Josef Šťastna

Miloš Zeman má hotové nové bydlení v Lánech. Řekl, co ho nejvíce uspokojí

Prezident Miloš Zeman odvolil

Už v sobotu večer bude znát Česká republika nového prezidenta a éra Miloše Zemana (78) se tak dostala do poslední fáze. Stárnoucí muž se těší na zasloužený důchod, který prožije v Lánech, kde je od konce srpna pro něj nachystaný vytoužený bungalov.

Ačkoli původně mluvil Miloš Zeman o malém bungalovu, nakonec na jeho pozemku v Lánech vyrostla luxusní vila. Nemovitost nedisponuje velkým pozemkem, ale nabízí dostatek soukromí, což uvítá celá Zemanova rodina. Ze silnice totiž není na bungalov příliš vidět, kryje ho několik vzrostlých keřů.

Otázkou je, zda by odcházející prezident zahradu a větší pozemek vůbec využil. Nechal se totiž slyšet, že poslední fázi svého života chce věnovat knihám, že nejvíce se těší, až ho bude uspokojovat rozsáhlá sbírka knih.

„Budu mít určitou komplikaci. Budu muset jak z Hradu tak z Lán odstranit knihy, které jsem dostal. Bojím se této práce, budou to bedny a bedny knih a dalších věcí, ale především těch knih,“ přiblížil Zeman pro deník Blesk.

DÍKY CNN PRIMA NEWS BUDETE ZNÁT JMÉNO PREZIDENTA JAKO PRVNÍ. SLEDUJETE VOLBY ZDE.

„Zkolaudováno máme, máme i číslo popisné. Nyní se tam naváží nábytek, včetně polohovací postele. I když mi teď vyndali žaludeční sondu, pořád si někdy lehnu,“ dodal Zeman, který se netají tím, že se opravdu těší, až si od vrcholové politiky pořádně odpočine.

Jeden čas to vypadalo, že se Zeman rozhodl pro život ve středočeských Mnichovicích, jihovýchodně od Prahy, kde se dokonce v roce 2018 byl podívat na vyhlédnutý pozemek. Nakonec ale zvítězily Lány, které si prezident zamiloval.

Dům má cenu více než 20 milionů

Pokud by se Zeman náhodou rozhodl pro další stěhování a chtěl se bungalovu zbavit, kupce by jistě našel. Cena by se podle expertů mohla pohybovat mezi dvaceti až třiceti miliony.

Jak to měl Miloš Zeman se ženami? Unikátní fotky najdete zde.

„Kdyby se na mě pan prezident obrátil, že mám dům jako makléř prodat, tak bych to zvládl nejméně za 25 milionů korun, Lány jsou atraktivní, dům je to očividně navržený architektem. Všiml jsem si, že na střeše jsou solární panely, takže moderní technologie nechybějí,“ vysvětlil pro idnes.cz realitní makléř Tomáš Kučera.

Redakce CNN Prima NEWS se zeptala i některých místních, jak vnímají svého budoucího souseda. „Nevadí mi to, už to vím dávno, že si tady staví domeček,“ přiznal jeden z dotazovaných. „Jsem s ním soused už teď, mám plot do zámecké zahrady. Mám ale dojem, že se tady nebudeme moc potkávat,“ dodal další obyvatel sympatického města.

Sdílejte článek

Přečtěte si také