Bydlení slavných

30. ledna 2023 15:51

redakce Prima Living

Skromný dům a v něm muž, který se sousedy rád zajde na pivo. Takhle bydlí Petr Pavel

Petr Pavel (61) se díky jasnému vítězství nad Andrejem Babišem (68) stal čtvrtým prezidentem České republiky. Životní vrchol s sebou přináší také zvýšený zájem o malou obec nedaleko hory Říp, kde Pavel a jeho manželka Eva (58) bydlí. Sousedi už tuší, že dnů, kdy s nimi mohl v klidu popíjet pivo, bude rychle ubývat.

Černouček je malá obec na hranicích Středočeského a Ústeckého kraje nedaleko bájné hory Říp. Žijí tu necelé tři stovky obyvatel a už přes deset let i generál ve výslužbě Petr Pavel. A minimálně do inaugurace to tak i zůstane. Dům, kde nově zvolený prezident bydlí, už hlídá policejní ochranka.

Běžný domek na okraji vesnice

Pěkný dům v řadě novostaveb na okraji vesnice, kde nejčastěji žijí mladé rodiny s dětmi, není ničím výjimečný, vypadá jako běžný rodinný domek, kterých jsou v Černoučku desítky. „Petr Pavel si své sousedy zřejmě získal tím, že stejně jako jeho dům ani on nevyčnívá z řady, jeho dům byste ve vesnici považovali za jeden z těch skromnějších,“ poznamenali například redaktoři webe eXtra.cz. V jednoduchých a obyčejných věcech ale často přebývá ta největší síla.

PODÍVEJTE SE, JAK BYDLÍ ANDREJ BABIŠ A JEHO RODINA

Místní na Petra Pavla nedají dopustit

Místní na Petra Pavla, svého nejslavnějšího obyvatele, nedají dopustit, mají ho upřímně rádi. Dobré jméno má také u starousedlíků. Už jenom kvůli tomu, že s nimi chodí do hospody, s každým se baví, nedělá rozdíly mezi lidmi. Všichni v obci by byli rádi, kdyby Petr Pavel měl dále na ně čas, ale tuší, že pracovní povinnosti ho brzy „uvězní“ v Praze.

„Když má čas, zavítá například do místní pivnice, kterou provozují dobrovolní hasiči. Jedno nebo dvě pivka si tam dá. Někteří chlapi si s ním tykají. Je to vynikající člověk, perfektní chlap,“ řekl jeden z Pavlových sousedů. „Přinesl nám třeba poštu a šli jsme i společně na procházku se psem. Petr Pavel je hrozně fajn, potkáváme se buď venku, nebo v hospodě,“ dodala pro CNN Prima News další žena ze sousedství.

Na sociálních sítích Petr Pavel představil i kočku Micku, právoplatného člena domácnosti:

Život se hodně změní také Evě Pavlové. Budoucí první dáma od loňska působí jako zastupitelka obce a nechala se slyšet, že by ve funkci ráda pokračovala, stále jí jde o to, aby se rozvoj Černoučku nezastavil.

Bude určitě zajímavé sledovat, zda Pavel a jeho paní budou v roli prezidentského páru vystupovat více civilně, jak před volbami slíbili. Oba uvedli, že na Hrad se jim moc nechce a malebné bydlení zatím opouštět nehodlají.

Zdroje: cs.wikipedia.orgcnn.iprima.czextra.czlitomericky.denik.cz, sociální sítě Petra Pavla

Sdílejte článek
Štítky bydlení Petr Pavel Černouček

Přečtěte si také