Bydlení

24. července 2018 06:00

redakce Prima Living

10 důkazů, že zahradní nábytek patří dovnitř. Inspirujte se a ušetřete

V oddělení zahradního nábytku můžete objevit zajímavé kousky pro svůj byt. Nebudeme vám radit, abyste si do jídelny dali bílou plastovou židli, ale ukážeme vám, že pletený nebo kovový nábytek je chytrou volbou pro většinu bytů.

Zahradní nábytek bývá lacinější než ten do obývacích pokojů, jídelen nebo ložnic. Pokud tedy zapátráte v obchodech, můžete ušetřit a zároveň neslevovat ze svých nároků. Některé skládací zahradní židle poslouží lépe než židle do jídelen a nebudou dražší.

Kovové židle

Patrně jste je viděli na zahrádkách restaurací nebo v industriálních interiérech. Můžete je využít i u sebe doma. Nabízejí se v různých barvách a dodají do bytu příjemnou změnu.

Vintage kousky

Využijte starý kovový nábytek. Mnohdy bude potřebovat úpravy, budete ho muset znovu natřít, nebo z něj využít jen určitou část, ale nikdy to nebude krok vedle, už kvůli tomu, že vás nebude tolik mrzet, když ho později vyhodíte.

Houpací síť

Poslouží stejně dobře na zahradě i v bytě. Tam je ale potřeba ji pořádně upevnit do stropu, abyste nespadli nebo si rovnou nezlikvidovali byt.

Rustikální nábytek

Na první pohled nepůsobí nijak přívětivě, je ale praktický a vydrží hodně. Můžete upcyklovat to, co nabídnou půdy a sklepy, nebo se stavit u nějakého truhláře a objednat si, co přesně chcete.

Dřevěné jednoduché židle

Seženete je prakticky ve všech obchodech s nábytkem. Můžete si je natřít, na jakou barvu chcete, a navíc ušetříte. Skládací zahradní židle bývají lacinější než ty prodávané do bytů.

Vyplétaný nábytek

Může to vypadat jako z nouze ctnost, ale pletený nábytek může být zajímavým prvkem v interiéru. Snese se s kovovým i dřevěným nábytkem a pokud nezůstane jen v přírodní barvě, bude se hodit i do minimalistických interiérů

Proutěné křeslo vásvyjde laciněji než pořádný ušák a pozornost na sebe strhne i tak. Pletená křesla se stanou dominantním prvkem, zvlášť pokud je ponecháte o samotě bez dalších pletených kousků.

Houpací křeslo

Vezměte ho z terasy dovnitř. Odpočinete si v něm a ostudu vám taky neudělá. Navíc ho snadno můžete stěhovat mezi exteriérem a interiérem.

Zdroj: Redakce Prima Living


Přečtěte si také