návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

10 elegantních vánočních dekorací z Pinterestu, které si dokážete vyrobit sami

29. 11. 2017, 06:00
1/10: Rozkošný stromeček
Rozkošný stromeček.

Co všechno potřebujete: větvičku, menší vázu či sklenici, stříbrnou nebo bílou barvu ve spreji a ozdoby

Elegantní dekorace, která skvěle navodí vánoční atmosféru. Stačí najít v parku mezi spadaným listím vhodnou větvičku, zbavit ji případných nečistot a přestříkat bílou nebo stříbrnou barvou. Pak už ji jenom dejte do menší skleněné vázy nebo třeba sklenice od mléka a zkrášlete ji vánočními kouličkami nebo ozdobami podle vašeho gusta.

2/10: Sváteční povlaky na polštářky
Sváteční povlak na polštář.

Co všechno potřebujete: kostkovanou látku, polštářky a šicí stroj 

V deseti minutách zvládnete převléct vaše polštářky do vánočního „kabátku“. Jen je třeba v obchodě s látkami – ať už v kamenném, nebo internetovém – zakoupit látku s kostkovaným vzorem a oprášit váš šicí stroj.

3/10: Pozinkované voňavé kbelíky se vzkazem
Pozinkované voňavé kbelíky se vzkazem.

Co všechno potřebujete: pozinkované kbelíky na květiny, větvičky, vánoční světýlka, křídu, (kárované) mašle

Naplňte libovolný počet kbelíků borovicovými, smrkovými nebo jedlovými větvičkami a poklaďte na ně světelný vánoční řetěz. Kýble ještě můžete ozdobit mašlemi, např. s károvaným motivem. Umístěte je ke vchodu nebo na schody a napište na ně vzkaz křídou.

4/10: Sněhové vločky z tyček od nanuků
Sněhové vločky z tyček od nanuků.

Co všechno potřebujete: tyčky od nanuků (nebo párátka), vteřinové lepidlo, zlatý a bílý lak (na nehty) nebo sprej

Zapojte vaši fantazii, vytvořte si různé sněhové vločky z tyček od nanuku (příp. párátek), slepte je k sobě lepidlem a nastříkejte je sprejem nebo potřete lakem.

5/10: Květinový řetěz na stromek
Květinový řetěz na stromek.

Co všechno potřebujete: látkové (hedvábné) květiny, menší stromek

Chcete vyzkoušet něco netradičního? Milujete květiny? Pořiďte si látkové květiny a vytvořte z nich řetěz kolem menšího stromečku jenom tím, že je zasadíte do stromku. Bude to vypadat opravdu úchvatně.

6/10: Ministromek z plastových lžic
Ministromek z plastových lžic.

Co všechno potřebujete: balení plastových lžic, ruličku papírových utěrek, stříbrný nebo zlatý sprej, lepidlo (vteřinové)

Nejprve odstřihněte široké částí lžic a poté je posprejujte barvou. Nechte oschnout. Následně nanášejte lepidlo na spodní část lžíc těsné pod místem, které jste odstřihli. Klaďte je po obvodu ruličky od papírových utěrek. Jejich rozestupy střídejte dle libosti. Pokračujte až na vrchol, kde ze lžiček vytvarujte špičku. Nádherná vánoční dekorace s nádechem starých časů je na světě!

7/10: Zmrzlé větvičky
Zmrzlé větvičky.

Co všechno potřebujete: dekorační větvičky do vázy, lepidlo, krystalky

Toužíte-li po úchvatném projektu „udělej si sám“, který bude mít opravdu „wow efekt“, jsou zmrzlé větvičky tou správnou volbou. Vezměte si noviny a na jejich střed nasypte krystalky. Naneste na větvičky slabou vrstvu lepidla a poté je poválejte v krystalcích na novinách – je to jemná práce, ať se krystalky příliš neshlukují. Chce to trochu trpělivosti, ale výsledek bude stát za to!

8/10: Plněné lucerny
Plněné lucerny.

Co všechno potřebujete: lucerny, ozdoby, stuhy, větve

U vchodových dveří skvěle vyniknou lucerny, které naplníte vámi vybranými ozdobami. Kombinujte barvy i tvary dle libosti a vršek lucerny ještě dozdobte mašlí a pár větvičkami.

9/10: Domácí ohýnek
Domácí ohýnek.

Co všechno potřebujete: větvičky, bílou krajku, kamínky, světýlka na stromek, dle libosti aromalampu s borovicovým olejem

Udělejte si doma roztomilý ohýnek, který skvěle doplní intimní vánoční atmosféru. Potřebujete jenom pár menších větviček, které obalíte bílou krajkou. Pak si připravíte z kamínků pomyslné ohniště, dáte do něj světýlka a přes ně pokladete větvičky. Pro dotvoření nálady si můžete zapálit aromalampu s borovicovým olejíčkem.

10/10: Borovicová „líbací“ koule
Borovicová „líbací“ koule.

Co všechno potřebujete: polystyrenovou kouli, (hnědou) mašli, borovicové větve a šišky, ideálně silikonové lepidlo včetně pistole

Zapomeňte na jmelí. Novým romantickým vánočním trendem je líbání se pod borovicovou koulí. Tuto nádhernou dekoraci si také můžete pověsit na dveře. Nejprve mašlí obmotejte polystyrenovou kouli tak, abyste nechali nahoře i dole cca 30 cm navíc. Nahoře z mašle vytvoříte závěsné očko, dole bude mašle sloužit coby dekorace. Pak začněte na kouli lepit šišky. Klidně mezi nimi nechte občas mezeru. Čím bude polystyrenová koule větší, tím se budou šišky lépe nalepovat. Pak do mezer napíchejte borovicové větvičky, které jste předtím hodně zkrátili. Jestli si rádi vyhrajete, můžete poté do koule zapíchat taky větvičky s červenými kuličkami, které zakoupíte např. v květinářství.

reklama