Bydlení

29. listopadu 2017 06:00

Tereza Javorová

10 elegantních vánočních dekorací z Pinterestu, které si dokážete vyrobit sami

10 elegantních vánočních dekorací z Pinterestu, které si dokážete vyrobit sami

Přemýšlíte, v jakém stylu a ve kterých barvách budete chtít mít letošní vánoční výzdobu? Můžete se inspirovat našimi tipy a začít raději už teď. Určitě totiž moc dobře znáte následující situaci – neustále něco odkládáte, ale čím jsou Vánoce blíže, tím je bohužel času méně a méně.

Rozkošný stromeček

Co všechno potřebujete:větvičku, menší vázu či sklenici, stříbrnou nebo bílou barvu ve spreji a ozdoby

Elegantní dekorace, která skvěle navodí vánoční atmosféru. Stačí najít vparku mezi spadaným listím vhodnou větvičku, zbavit ji případných nečistot a přestříkat bílou nebo stříbrnou barvou. Pak už ji jenom dejte do menší skleněné vázy nebo třeba sklenice od mléka a zkrášlete ji vánočními kouličkami nebo ozdobami podle vašeho gusta.

Sváteční povlaky na polštářky

Co všechno potřebujete:kostkovanou látku, polštářky a šicí stroj

Vdeseti minutách zvládnete převléct vaše polštářky do vánočního „kabátku“. Jen je třeba vobchodě slátkami – ať už vkamenném, nebo internetovém – zakoupit látku skostkovaným vzorem a oprášit váš šicí stroj.

Pozinkované voňavé kbelíky se vzkazem

Co všechno potřebujete:pozinkované kbelíky na květiny, větvičky, vánoční světýlka, křídu, (kárované) mašle

Naplňte libovolný počet kbelíků borovicovými, smrkovými nebo jedlovými větvičkami a poklaďte na ně světelný vánoční řetěz. Kýble ještě můžete ozdobit mašlemi, např. skárovaným motivem. Umístěte je ke vchodu nebo na schody a napište na ně vzkaz křídou.

Sněhové vločky z tyček od nanuků

Co všechno potřebujete: tyčky od nanuků (nebo párátka), vteřinové lepidlo, zlatý a bílý lak (na nehty) nebo sprej

Zapojte vaši fantazii, vytvořte si různé sněhové vločky ztyček od nanuku (příp. párátek), slepte je k sobě lepidlem a nastříkejte je sprejem nebo potřete lakem.

Květinový řetěz na stromek

Co všechno potřebujete: látkové (hedvábné) květiny, menší stromek

Chcete vyzkoušet něco netradičního? Milujete květiny? Pořiďte si látkové květiny a vytvořte znich řetěz kolem menšího stromečku jenom tím, že je zasadíte do stromku. Bude to vypadat opravdu úchvatně.

Ministromek z plastových lžic

Co všechno potřebujete: balení plastových lžic, ruličku papírových utěrek, stříbrný nebo zlatý sprej, lepidlo (vteřinové)

Nejprve odstřihněte široké částí lžic a poté je posprejujte barvou. Nechte oschnout. Následně nanášejte lepidlo na spodní část lžíc těsné pod místem, které jste odstřihli. Klaďte je po obvodu ruličky od papírových utěrek. Jejich rozestupy střídejte dle libosti. Pokračujte až na vrchol, kde ze lžiček vytvarujte špičku. Nádherná vánoční dekorace snádechem starých časů je na světě!

Zmrzlé větvičky

Co všechno potřebujete: dekorační větvičky do vázy, lepidlo, krystalky

Toužíte-li po úchvatném projektu „udělej si sám“, který bude mít opravdu „wow efekt“, jsou zmrzlé větvičky tou správnou volbou. Vezměte si noviny a na jejich střed nasypte krystalky. Naneste na větvičky slabou vrstvu lepidla a poté je poválejte vkrystalcích na novinách – je to jemná práce, ať se krystalky příliš neshlukují. Chce to trochu trpělivosti, ale výsledek bude stát za to!

Plněné lucerny

Co všechno potřebujete: lucerny, ozdoby, stuhy, větve

U vchodových dveří skvěle vyniknou lucerny, které naplníte vámi vybranými ozdobami. Kombinujte barvy i tvary dle libosti a vršek lucerny ještě dozdobte mašlí a pár větvičkami.

Domácí ohýnek

Co všechno potřebujete: větvičky, bílou krajku, kamínky, světýlka na stromek, dle libosti aromalampu sborovicovým olejem

Udělejte si doma roztomilý ohýnek, který skvěle doplní intimní vánoční atmosféru. Potřebujete jenom pár menších větviček, které obalíte bílou krajkou. Pak si připravíte zkamínků pomyslné ohniště, dáte do něj světýlka a přes ně pokladete větvičky. Pro dotvoření nálady si můžete zapálit aromalampu sborovicovým olejíčkem.

Borovicová „líbací“ koule

Co všechno potřebujete: polystyrenovou kouli, (hnědou) mašli, borovicové větve a šišky, ideálně silikonové lepidlo včetně pistole

Zapomeňte na jmelí. Novým romantickým vánočním trendem je líbání se pod borovicovou koulí. Tuto nádhernou dekoraci si také můžete pověsit na dveře. Nejprve mašlí obmotejte polystyrenovou kouli tak, abyste nechali nahoře i dole cca 30 cm navíc. Nahoře zmašle vytvoříte závěsné očko, dole bude mašle sloužit coby dekorace. Pak začněte na kouli lepit šišky. Klidně mezi nimi nechte občas mezeru. Čím bude polystyrenová koule větší, tím se budou šišky lépe nalepovat. Pak do mezer napíchejte borovicové větvičky, které jste předtím hodně zkrátili. Jestli si rádi vyhrajete, můžete poté do koule zapíchat taky větvičky sčervenými kuličkami, které zakoupíte např. vkvětinářství.


Přečtěte si také