Bydlení

22. března 2016 05:38

Klára Beščecová

10 nápadů, jak snadno vyladit byt na Velikonoce

10 nápadů, jak snadno vyladit byt na Velikonoce

Připravte na teplé počasí nejen svoji zahrádku nebo balkón, ale nezapomeňte vnést trochu jarní atmosféry i do svých domovů. Přinášíme pár tipů, jak vyzdobit byt před nadcházejícími velikonočními svátky.

Už máte za sebou jarní úklid, zmizely pavučiny, šmouhy a prach a všechno se blýská? Blahopřejeme, teď totiž nastala ta zábavnější část, tedy příprava velikonoční výzdoby. Jejím základem by měly být zcela určitě jarní květiny, například řezané tulipány a narcisy a nebo hyacinty v květináčcích. S nimi dostanete do bytu skutečnou vůni jara a zářivé barvy, které k tomuto období patří. S velikonočními svátky ladí samozřejmě i zelená, tedy osení, pažitka nebo řeřicha a také košíčky a ošatky plné vajec. V naší fotogalerii najdete inspiraci, jak si vytvořit něco nového, aby vás o Velikonocích beránek nepokakal:

(bras)

Modrá je dobrá

Modrá je dobrá. V hlavní roli modřinec a křepelčí vajíčka. Všimněte si, že květiny jsou zvenčí ke sklenicím přichyceny mašličkami, vodu si berou z mističek.

Zeleninová dekorace

I zelenina má své kouzlo, jako dekorace je navíc zcela originální. Zkuste zkombinovat čerstvou zeleninu a řezané květy, získáte neotřelou dekoraci na velikonoční stůl.

Slavnostní tabule

Při prostírání slavnostní tabule nezapomeňte ani na plátěné ubrousky. Při troše šikovnosti je zvládnete poskládat do stylového zajíčka.

Slavnostní tabule – návod

Ubrousek skládejte podle návodu. Po kroku číslo 5, kdy vytvoříte zaječí ocásek, otočte vzniklý trojúhelníček ocáskem od sebe, uchopte oba vrcholy u základny a spojte je ksobě tak, že jeden zastrčíte do manžetky druhého.

Dekorace do oken

Vytvořte si jednoduché a přitom originální závěsy do oken – stačí stužky, lepidlo, skořápky naplněné vodou, pučící větvičky a první jarní kvítí.

Kroucené vrby

Na výrobu dekoračního závěsu výborně poslouží například větve kroucené vrby. Umístit je můžete do vázy nebo třeba na zeď nad dveřmi, pak se můžete dát do zdobení. Zdroj: Mydesiredhome.com

Vajíčka

Jednoduché a přitom působivé – do váziček naaranžujte bílá nebo v několika odstínech obarvená vyfouknutá vajíčka a doplňte rozkvetlou větvičkou. Zdroj: Homebunch.com

Květinová konvička

Tip pro zručnější – místo klasického velikonočního věnce můžete zkusit vykouzlit něco podobného. Vtomto případě čerstvé květiny vkonvičce doplňují větévky kapradí, skořápky a barevně sladěná stužka.

Vyrobte si vlastní věnec

Dveře nebo okna můžete vyzdobit věncem vlastní výroby. Dobře poslouží už hotový korpus ze slámy nebo proutí z květinářství, který pomocí tavné pistole dozdobíte podle vlastního vkusu.

Se zelenou uspějete

Vsaďte na zelenou. Do skořápek svlhkým kouskem vaty nebo trochou zeminy zasaďte semínka řeřichy nebo pažitky a nezapomeňte pravidelně vlhčit.

Zvládnou to i děti

Zajímavá velikonoční dekorace, kterou můžete vytvořit i sdětmi. Na nafouknutý balónek namotávejte příze nebo provázky zpřírodních savých materiálů, které nejdříve pořádně potřete Herkulesem. Nechte do druhého dne uschnout, pak balónek propíchněte a odstraňte jeho zbytky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také