Bydlení

10. listopadu 2017 08:00

Tereza Javorová

10 věcí, kterých si návštěva u vás doma všimne jako prvních

10 věcí, kterých si návštěva u vás doma všimne jako prvních

Chtěli byste, aby váš domov působil přívětivě a každý se v něm cítil dobře? Tak si dejte pozor na těchto deset věcí, kterých si návštěva při vstupu do vašeho bytu určitě všimne. Možná, že nepořádek v předsíni nebo v koupelně už ani nevnímáte, ale pozornému hostu zcela jistě neuniknou!

Plný věšák na kabáty

Vešák na kabáty se zaplní velmi snadno,pokud ovšem nemáte jen jednu bundu, kterou nosíte do roztrhání. Bohužel je to první věc, které si návštěva všimne hned při příchodu do vašeho bytu. Uvolněte místo ve skříni a nepoužívané kabáty tam odložte.

Hromada bot

Pokud se nedá hromada bot u vašich vstupních přehlédnout a už vůbec ne překročit, dobrý první dojem na návštěvu neuděláte. Buď to znamená, že máte příliš malý botník, anebo naopak vlastníte příliš mnoho bot a nejste schopní je rozumně uskladnit.

Prohnuté police

Naplněná knihovna působí v bytě dobře a vás staví do sečtělého a intelektuálního světla. Jenže pokud se vaše poličky prohýbají pod nesystematicky naskládanými knihami, v knihovně jsou k nalezení tituly starší, než je vaše babička a vše je pokryto vrstvou prachu, dáváte návštěvě najevo, že podobný pořádek máte nejspíš i ve svém životě.

Staré časopisy

Pravděpodobně málokdo znás potřebuje desítky předplatných časopisů, aby zjistil co se děje ve světě. Každý, kdo skladuje stovky časopisů, by je měl recyklovat a dát přednost dnešním online zprávám. Není nic horšího, než když návštěvě nejdou otevřít dveře od toalety kvůli štosům starých výtisků.

Uklizená kuchyňská linka

Čisto v kuchyni je zásadní nejen kvůli hygieně. Nedostatek místa na krájení opět znamená, že máte tendenci k hromadění věcí a nejste schopní je dobře zorganizovat a uklidit do poliček. Pak se stane, že se ovoce válí mezi starými účty, nedojedenou večeří, špinavým nádobím a obsahem vaší kabelky.

Přeplněný odpadkový koš

Otevřeného nebo přeplněného odpadkového koše si nejspíš všimne každý. Zvlášť, pokud se z něj line nelibý pach rozkládajících se odpadků. Než přijde návštěva, koš vyneste nebo jej alespoň uzavřete víkem.

Rozházená kosmetika v koupelně

Představte si, kolik by se v koupelně uvolnilo prostoru, kdybyste svou rozházenou kosmetiku dali na jedno tomu určené místo nebo se alespoň zbavili expirujících šminků. Uvidíte sami, jak koupelna najednou prokoukne.

Hračky po celém bytě

Nepořádek a děti k sobě nerozlučně patří. Před návštěvou se však snažte vykouzlit iluzi toho, že vaše děti jsou v tomto výjimečné a nerozhazují hračky všude. Nebo alespoň zajistěte, aby hosté nešlápli na kostičky lega. Z návštěvy by si odnesli velmi bolestivou vzpomínku.

Vystavené předměty

Otevřené úložné prostory mohou být praktické, ale nemusíte vystavovat úplně vše. Přece jen, nikdo nepotřebuje vědět, jaké léky zrovna užíváte nebo jaké náušnice jste ten den měla na sobě.

Ustlaná postel

Do ložnice bývá většinou hostům vstup zakázán. Pokud do ní přece jen nahlédnou, snad kromě oblečení zdnešního dne by v ložnici neměl být žádný nepořádek a postel by měla být ustlaná.

Sdílejte článek

Přečtěte si také