Bydlení

24. května 2018 06:00

Tereza Javorová

11 věcí, kterých byste se měli konečně zbavit. Už je vážně nepoužijete!

11 věcí, kterých byste se měli konečně zbavit. Už je vážně nepoužijete!

Oblečení

Tohle si ještě určitě vezmu na sebe! A tohle by se taky mohlo hodit. Znáte tyto věty, které si opakujete vždy, když vyklízíte váš šatník a poté zase vše hezky narovnáte zpět? Přiznejte si, že si ten huňatý starý svetr skočičkou už na sebe nevezmete. Raději darujte oblečení do second hand obchodu nebo na charitu.

Plastová ramínka

Plastová ramínka vaše oděvy mohou vytahat a poškodit. Darujte je či nechte zrecyklovat a přesedlejte na dřevěná či hedvábná ramínka, které vaše oděvy nepoškodí.

Boty na podpatku

Také máte ve vašem botníku poklady vpodobě svítivě růžových jehlových podpatků, ze kterých vás ovšem pokaždé bolí nohy a vytvoří se vám bolavé puchýře? Nebo jen máte raději tenisky a pohodlí? Tyto boty už si pravděpodobně znovu nevezmete. Darujte je někomu, kdo je nosit bude.

Dětské oblečení a hračky

Přestože je velmi smutné zbavit se těchto roztomilých kousků, pravděpodobně už vám kničemu nebudou. Tedy pokud je neplánujete věnovat dětem vašich dětí. Darujte dětské oblečení rodině, která ho potřebuje. To samé udělejte i shračkami. Tedy pokud si snimi neplánujete hrát vy sami.

Laky na nehty

Pravděpodobně nikdy nepoužijete všechny ty růžové, modré, zelené, oranžové a další barvičky na vaše nehty a pravděpodobně ani nepoznáte rozdíl mezi tou pudrovou růžovou a nude barvou. Vyhoďte přebytečné laky na nehty a nenakupujete bezmyšlenkovitě nové.

Staré prášky

Také je vaše domácí lékárnička plná starých balení různých léků, o kterých už ani netušíte, zjakého neduhu vás mají vyléčit? Zkontrolujte data spotřeby na jednotlivých baleních a ty prošlé neprodleně odneste do nebližší lékárny.

Prošlý make-up

Neustálé šetření toho úžasného pudru, který vás stál víc, než byste si normálně dovolila, a tak si ho necháte raději ne nějaké „speciální“ příležitosti“? I přes to, že už vám leží na poličce vkoupelně dva roky? Zapomeňte na používání starého make-upu a vyhoďte ty nepoužité krabičky jednou pro vždy.

Prošlé koření

Po čase ani skořice nechutná jako skořice, ale spíše jako prach. Po době spotřeby se těchto malých lahviček také zbavte.

CD kolekce

Překypuje váš obývací pokoj sbírkou starých CD nebo dokonce VHS kazet? A máte ještě vůbec přístroj, na kterém si tyto unikáty přehrát? Pokud se jedná o nahrávky například nástupu dětí do školy, nechte si je přehrát do počítače a těchto výdobytků dřívější doby se zbavte, zabírají zbytečně cenné místo!

Stará matrace

Odborníci doporučují měnit matraci každých 8 let. Kdy jste naposled vyměnili tu vaši?

Staré mobilní telefony

Snažíte se vytvořit sbírku vašich oblíbených zařízení? Pravděpodobně vám leží všuplíku několik starých mobilních telefonů od vašich mladých let. Staré mobilní telefony lze vyměnit za nový nebo recyklovat. Nechejte si jen jeden funkční, který bude sloužit jako pojistka, když vám vypoví službu váš chytrý telefon.

Sdílejte článek
Štítky mobilní telefon nehty šatní ramínko

Přečtěte si také