Bydlení

27. června 2016 11:01

Markéta Zídková

12 zlozvyků ve sprše, kterých se teď hned musíte zbavit!

12 zlozvyků ve sprše, kterých se teď hned musíte zbavit!

Máloco podporuje regeneraci tak jako pořádná sprcha. Ten pocit čistoty a svěžesti, který člověka zachvátí těsně po sprchování, dělá hotové divy. Tekoucí voda a trocha mýdla promění člověka během pěti minut z třesoucího se uzlíku nervů v klidnou, vyrovnanou a racionálně uvažující bytost.

Ale i sprchování – zvláště pak to každodenní – má svá rizika, pakliže člověk dělá něco špatně. Zkrátka ve vší té idyle vznikají zlozvyky, které je lepší rychle zahodit. Je pravděpodobné, že i vy děláte při sprchování byť jen jednu chybu, která ale stačí na to, aby vaše kůže dostávalapěkně na frak.

Mytí obličeje ve sprše

Je to sice rychlé, ale pravděpodobně se sprchujete teplejší vodou, než citlivá pleť v obličeji snese. Lepší je mýt jej jen vlažnou vodou

Každodenní mytí hlavy

Podobně jako kůže i vlasy mají své ochranné látky, jako je kožní maz. V závislosti na typu pokožky se denně vyloučí dva až čtyři gramy séba, což pomáhá pokožku hydratovat a chránit. Příliš časté mytí ji proto degeneruje.

Dlouhé sprchování

Čím déle se sprchujete, tím více kůži vysušujete. A projeví se to i na vodném, které jen v Praze zvýšili na 85 Kč za m³.

Přílišné drbání

Odstraňování odumřelých částí kůže i stimulace prokrvení té zdravé tělu prospívá. Peelingové žínky ale přesto používejte nejvýše jednou za týden. Častější péče je na úkor obranyschopnosti kůže.

Ponechávání hub a žínek ve vlhku

Bakterie se nejlépe rozmnožují všude tam, kde je vlhko a teplo. Žínky i depilační tkané pomůcky proto po použití vyždímejte a pověste

Sprchování horkou vodou

Horká sprcha je sice maximálně příjemná, ale narušuje ochranný film kůže. Snažte se sprchování horkou vodou omezit.

Nemytí chodidel

Jistě, mýdlo si už během mytí zbytku těla najde cestu dolů k chodidlům. Ta ale potřebují umýt důkladně mezi prsty, jinak se tam usadí bakterie i plísně.

Holení s přesluhující žiletkou

Žiletky lezou do peněz, ale po holení s tupou žiletkou se vám začnou doslova zapalovat lýtka.

Pomíjení sprchy po cvičení

Když se člověk zpotí, tak smrdí. A tam, kde je zápach, jsou i bakterie, v tomto případě původci boláků i akné.

Rezignace na studenou sprchu

Zatímco jeden má prášků jako Horníček, druhý si dává studenou sprchu. Pouhých 30 sekund studené sprchy zvyšuje imunitu, odolnost vůči stresu a má antidepresivní účinky

Silné "frotýrování"

Přehnané drbání ručníkem dráždí kůži stejně jako výše zmíněná častá práce s depilační žínkou. Osušujte se tedy jen zlehka

Rezignace na krémy

Pokud se po sprše nenakrémujete, pleť se snadno vysuší. Krém tomu zabrání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také