Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

15 stylových vychytávek pro milovníky pokojových rostlin

Pěstování pokojovek není jen o květinách samotných a o péči, kterou jim věnujeme. Zvlášť ti, kteří se rádi obklopují hezkými a stylovými věcmi, pečlivě vybírají i nádoby na květiny a další drobnosti, které s domácím zahradničením souvisejí.
Vydáno: 13.04.2015
Rostliny v květináčích mají jen omezenou možnost čerpat živiny.
Autor: Thinkstockphotos Rostliny v květináčích mají jen omezenou možnost čerpat živiny.

Rostliny v květináčích mají jen omezenou možnost čerpat živiny. Pokud je dostatečně nepřihnojujeme, je zemina, ze které květiny vyrůstají, zcela vyčerpána už během jednoho roku. V zimních měsících většina pokojovek odpočívá, období růstu zahajují až s příchodem jara, což je zároveň i nejvhodnější doba k jejich přesazování. Pokud jste se do této činnosti ještě nepustili, máte nejvyšší čas, zkontrolujte stav jednotlivých rostlin a přesaďte alespoň ty, jejichž kořeny jsou vidět na povrchu substrátu nebo prorůstají dolním otvorem v květináči.

Než se do přesazování pustíte, pořiďte kvalitní substrát pro pokojové rostliny a ověřte si, že máte dostatek vhodných květináčků; měly by být jen o několik centimetrů větší než ty původní. Hodit by se mohly i nové designové obaly na květináče, originální květinový stolek nebo stylová konvička a rozprašovač. Inspiraci můžete najít i v naší fotogalerii:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Jednoduché, efektní. Za jedno odpoledne vyrobíte originální obraz

Pusťte jaro k sobě domů. 13 tipů na rychlé dekorace

Hrnky se dají využít různě

Výbava: Jarní doplňky s romantickou náladou

Práce je víc než dost

Dubnový shon na zahradě: co je třeba udělat?

Článek je zařazen v:

reklama