Bydlení

13. dubna 2015 06:00

Klára Beščecová

15 stylových vychytávek pro milovníky pokojových rostlin

Pěstování pokojovek není jen o květinách samotných a o péči, kterou jim věnujeme. Zvlášť ti, kteří se rádi obklopují hezkými a stylovými věcmi, pečlivě vybírají i nádoby na květiny a další drobnosti, které s domácím zahradničením souvisejí.

Rostliny vkvětináčích mají jen omezenou možnost čerpat živiny. Pokud je dostatečně nepřihnojujeme, je zemina, ze které květiny vyrůstají, zcela vyčerpána už během jednoho roku. Vzimních měsících většina pokojovek odpočívá, období růstu zahajují až spříchodem jara, což je zároveň i nejvhodnější doba kjejich přesazování. Pokud jste se do této činnosti ještě nepustili, máte nejvyšší čas, zkontrolujte stav jednotlivých rostlin a přesaďte alespoň ty, jejichž kořeny jsou vidět na povrchu substrátu nebo prorůstají dolním otvorem vkvětináči.

Než se do přesazování pustíte, pořiďte kvalitní substrát pro pokojové rostliny a ověřte si, že máte dostatek vhodných květináčků; měly by být jen o několik centimetrů větší než ty původní. Hodit by se mohly i nové designové obaly na květináče, originální květinový stolek nebo stylová konvička a rozprašovač. Inspiraci můžete najít i vnaší fotogalerii:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také