Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

15 tipů na úžasné houpání v bytě

Stále doma postrádáte to pravé místo pro relaxaci po náročném pracovním dni? Zkuste to s houpáním – činností, která vás zaručeně uklidní a uvolní vaše ztuhlé svaly.
Vydáno: 11.11.2014
Stýská se vám po letní pohodě v zahradní houpací síti? Můžete se přece houpat i doma.
Autor: thinkstockphotos.com Stýská se vám po letní pohodě v zahradní houpací síti? Můžete se přece houpat i doma.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Způsobů, jak zařídit relaxační houpací koutek v bytě, je hned několik. Můžete si samozřejmě pořídit houpací křeslo, to ale není jediná možnost. Stres zaručeně vypudíte také v závěsném vaku nebo v houpací síti. Ty nejenže dodají vašemu interiéru punc originality, ale můžete je kdykoliv sejmout a uložit třeba do skříně, což jistě ocení ti, kteří bojují s nedostatkem prostoru.

Evropané objevili houpací síť díky Kolumbovi, který ji přivezl ze svých dobyvatelských cest. Pravlastí sítě (nebo také hamaky) je Střední a Jižní Amerika, tamější indiáni se v ní cítili daleko bezpečněji než v klasickém lůžku, kam se bez problémů dostali mravenci nebo hadi. V houpacích sítích spávali často i námořníci nebo cestovatelé. Ti první kvůli prostoru, ti druzí pro jejich skladnost a malou hmotnost.

Se sítí Chico rainbow vnesete do dětského pokojíčku barvy duhy. Nosnost 80 kg. Cena: 749 korun.
Autor: Lenošíme.cz. Se sítí Chico rainbow vnesete do dětského pokojíčku barvy duhy. Nosnost 80 kg. Cena: 749 korun.

Dnes jsou závěsná křesílka, vaky nebo houpací sítě oblíbeným relaxačním prvkem a to nejenom v zahradách, ale i v interiérech. Pokud se i vy rozhodnete k nákupu, zajímejte se o nosnost výrobku a nezapomeňte, že houpání bude bezpečné jenom v případě, když dodržíte pokyny v návodu a správně síť nebo křesílko ukotvíte. Vybírat můžete ze sítí pro jednu osobu, pár nebo celou rodinu, houpání v bytě můžete samozřejmě umožnit i svým dětem, odborníci dokonce dětské houpání doporučují jako jednu z cest vedoucí k optimálnímu vývoji malého organismu.

Houpání u vás doma si můžete dopřát už za několik stovek, luxusnější pohoupání vás přijde i na deset tisíc korun. Přehled toho, co je na našem trhu k dispozici, najdete ve fotogalerii:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

S květy i jejich dekory a neodolatelnou háčkovanou dečkou se tato síť vyfocená u anglických chatařů hlásí ke všemu romantickému

Američané oslavili Den houpacích sítí

Sezení nemusí bolet

Posaďte se – pan Židle přichází

Výkvět tvořivosti v podání Jošioka Tokujiny

Křesla, s nimiž si návrhář vyhrál

Článek je zařazen v:
Reklama