reklama

Křesla, s nimiž si návrhář vyhrál

zidkovm
2. června 2014
Pro jednotlivá, pěkně tvůrčím způsobem pojatá křesla, se člověk snadno nadchne. Nakolik se ale budou hodit domů, ovšem záleží na okolnostech.
reklama

Chcete-li už zařízenému pokoji dát několika výraznějšími kusy nový nádech, ujasněte si za denního světla, v jakých barevných tónech je místnost laděna. Přitom vezměte v úvahu i barvu dřeva, kovů, dlaždic a kamene.

Aby se oživující doplněk do interiéru hodil, musí být vztah mezi doplňkovými barvami v pořádku. Pokud postavíte malé žluté křeslo na tmavofialový koberec, bude poutat pozornost. V případě, že postavíte fialové křesílko na jasně žlutý koberec, pak je koberec zcela přehluší. Doplňkové barvy musí tedy zaujímat určitý vymezený prostor ve vztahu k celku, aby působily efektně. Jakákoli další zobecnění jsou ale ošidná.

„Zda se hodí obecně trubková židle k modernímu interiéru nebo naopak dřevěná ke starému – nevím. Záleží na konkrétní situaci. Nakonec může být velmi zajímavá kombinace různých stylů. Historizující stůl a k tomu velmi moderní židle. Vše je možné a nedá se to předem vyšpekulovat,“ nabádá k opatrnosti architekt Jan Šépka. Spolehlivě ale platí, že křesel vynikajících výraznými liniemi nebo barvami by v jedné místnosti nemělo být příliš, vzájemně by se totiž přebíjela a celkový dojem by byl nadevše pouťový.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: židlekřeslokoberecJan Šépka
reklama