Bydlení

6. listopadu 2016 06:00

Markéta Zídková

19 nápadů, jak si vytunit pokoj na koleji, aby vám celé patro závidělo

19 nápadů, jak si vytunit pokoj na koleji, aby vám celé patro závidělo

Život na vysoké patří k obdobím, na které se později nejvíc vzpomíná. Ti šťastnější skončí v pronajatém bytě, který je celkem dobře zařízený. Ti méně šťastní se musí spokojit s ubytováním na koleji, které je někde už moderní, někde ještě připomíná doby socialismu. Přesto můžete bydlet pěkně. Stačí do pokoje přidat pár levných, přesto designových doplňků a vychytávek, které vám život zpříjemní a usnadní. Můžete si vyrobit vlastní jednoduchá křesílka, na zeď nalepit pěknou tapetu a pověsit šikovnou nástěnku, jež vám pomůže s organizací vašeho studentského života. (AC)

Polštářky

Polštáře podle vkusu – Jakmile jsou na posteli polštářky, hned vypadá pohodlněji. Nakupte bílé a pomalujte je barvami na textil tak, aby se hodily do vašeho interiéru.

Závěsy k polštářům

A když už budete mít ty barvy, pomalujte rovnou i závěsy.

Kam s věcmi

Potřebujete další úložný prostor – miniodkládací prostor získáte na zdi.

Rozkládací křesílka

Do malého prostoru na koleji se těžko zvou hosté, ale když už přijdou, měli byste je mít kam usadit. Jaké je řešení? Pořiďte si rozkládací křesla. Jakmile hosté odejdou, složíte je a strčíte pod postel.

Organizér na postel

Chybí vám na koleji noční stolek nebo aspoň polička u postele? Problém s odkládání věcí vyřeší praktický organizér, který připnete na matraci.

Pro zapomnětlivce

Z korkových prostírání si můžete udělat originální nástěnky. Třeba ve formě ovoce. Pak jen připevníte na zeď a super nástěnka je na světě.

Vlastní plakát

Stáhněte si z internetu pěkný obraz (třeba i ovoce, pokud se vám líbí) a odneste jej do nejbližšího copy centra. Budete mít plakát přesně podle svého vkusu.

Plánovací kalendář

Potřebujete-li levný plánovací kalendář, můžete jej s trochou píle vyrobit sami. A když se plány změní, stačí vyměnit popsanou kartičku za jinou.

Rozlište zástrčky

Washi pásky jsou různě barevné lepenky, které mají v domácnostech mnoho využití jak praktických, tak dekoračních. Když oblepíte své zástrčky, už nikdy nevytáhnete ze zásuvky počítač své spolubydlící, když jste chtěla vypojit svůj vlastní.

Tapeta

A washi pásky ještě jednou. Můžete s nimi totiž vytvořit téměř jakoukoliv „tapetu“.

Kdo ruší mé kruhy

A pokud se vám pruhy nelíbí, udělejte si z washi pásek například kolečka.

Vzorované dveře

S lepicími páskami se dá prostě čarovat. Pokud budete hodně stříhat a lepit, můžete si vytvořit třeba takové vzorované dveře.

Skryté nedostatky

A opět washi pásky. Nikdo se nechce dívat na řez dřevotřískové desky, washi páska je skvělá v jejich zakrývání.

Korkový domeček

Slepte si z korků podobný domeček. Postavte jej na stůl, dovnitř můžete schovávat papíry, gumičky, svorky a vnější strana poslouží pro upomínky.

Pořádek v šuplíku

Pokud nesnášíte tu změť různých kousků oblečení a drobností, vytvořte si vlastní organizér z krabic od sušenek a cereálií.

Nabíjecí postel

Tyhle nástavce na nohy postele mají v sobě napájecí zásuvky i slot na USB. Jasně na zvednutí postele by bylo levnější použít třeba tvárnice, ale ty vám telefon nenabijí, že?

Když není kuchyňka

Ne na každé koleji mají kuchyňku na pokoji. Pokud potřebujete někam uložit nádobí, skvěle využijete kapsář připevněný na ledničce.

Když chybí noční stolek

Můžete si vyrobit poličku, která bude držet za rám postele. Použít můžete například držáky na truhlíky.

Ozdobné girlandy

Plakáty se vám nelíbí, ale holé zdi taky ne? Vyrobte si diamantové girlandy!

Sdílejte článek

Přečtěte si také