Bydlení

7. října 2015 06:00

Klára Beščecová

20 nápaditých podzimních dekorací, které hravě zvládnete

20 nápaditých podzimních dekorací, které hravě zvládnete

Již pár dní máme oficiální podzim, ale při pohledu z okna to zatím není příliš patrné. Podzimní náladu si tak musíte doma vytvořit sami. Stromy jsou najednou žluté, oranžové i červené, na záhoncích dozrávají žluté a oranžové dýně, na keřích se objevují rudé šípky. Krásné dekorace uděláte z nasbíraných přírodnin – stačí pár plodů a barevných listů. Nebo si podzimní motivy vytvoříte z recyklovaných materiálů. Vybrali jsme pro vás několik tipů na dekorace, které hravě zvládnete. Krásné dekorace vytvoříte z rostlin a plodů, které najdete přímo na své na zahradě nebo na procházce. Inspiraci obrazem vám dnes nabízíme.

(kor)

Mramorované listy

Podzim už je tu, listy se však ještě nevybarvily. Můžete přírodu předběhnout – vytiskněte listy na tvrdý papír a namočte do pěny na holení smíchané s barvami.

Barevné žaludy

Nasbírejte si v lese spadané žaludy a nabarvěte je oblíbenými barvami. Nebojte se přidat lesk. Nakonec žaludy nainstalujte do mísy.

Tučné krásky

Pokud už vás nebaví klasický rustikální vzhled dýní, přejděte na modernu. Dýně můžete nabarvit jakkoliv, jak se vám líbí, a pak uspořádat do moderních aranžmá.

Listový věnec

Ze vzorovaných plédů a plsti vystřihněte lístky, které nalepte do věnce. Dobrá zpráva je, že takový věnec nikdy neopadá.

Listy ve větru

Na listy, které prohání podzimní vítr, je krásný pohled. Tak proč si poletující listy nepověsit třeba na verandu?

Sezonní záložka

Milovníci knih ocení zábavnou záložku. Vyrobte si společně s dětmi tuto – a máte krásný dárek pro všechny blízké.

Dřevěné dýně

Uříznete-li tenký plát z kmene stromu, můžete ho snadno změnit na buclatou dýni. Stačí namalovat oranžově a přidat stopky.

Blyštivé hruštičky

Nejen dýně jsou symbolem podzimu. Tyhle umělé hrušky budou vypadat rozhodně lépe, polepíte-li je blýskavými kamínky.

Vítání podzimu

Jistě, papírové cedule v dešti nevydrží, ale plánujete-li poslední zahradní párty, bude to skvělá dekorace.

Světýlka

Stará struhadla ještě do sběru nepatří. Dáte-li dovnitř svíčku, získáte originální svícínek. Světlo bude pronikat otvory, struhadlo bude celé zářit a rozsvítí smutný podzimní večer.

Svícínek

Další život může dostat i obyčejná sklenice. Sklo obarvěte oblíbenou podzimní barvou, nesmí chybět design javorového listu. Nakonec stačí zapálená svíčka.

Látkové dýně

Jaká je tajná přísada těchto zábavných dýní ušitých ze vzorovaných látek? Toaletní papír. Ano, opravdu.

Polepené dýně

Nasbírejte podzimně zbarvené lístky a nalepte na nabarvenou dýni. Tohle je tvoření, kterým krásně zabavíte děti.

Knoflíkovaná

Zapomeňte na šití. K vytvoření této dekorace stačí tavná pistole. Knoflíky můžete využít v každém ročním období, záleží jen na barevných kombinacích, které použijete.

Recyklace především

Prázdné ruličky od toaletního papíru snadno přetvoříte v další variantu typicky podzimních plodů.

Origami

Nedá se nic dělat, dýně prostě patří k nejčastějším podzimním dekoracím. Takže si ji můžete třeba složit z papíru.

Ozdobená krbová římsa

Máte-li doma krb, pak máte i ideální místo, kam umístit podzimní dekorace. Stačí použít několik tykví a přidat větvičky s barevným listím.

Pro minimalisty

Do minimalistické kuchyně se nehodí žádné honosné dekorace. Postačí několik jednoduchých větviček s barevným listím naaranžovaným do skleněné vázy.

Svíčka s listem

Další velmi jednoduchý nápad. Do vysoké sklenice naaranžujte kukuřici tak, aby svíčka nebyla příliš utopená. Na obyčejnou bílou svíčku přivažte přírodním provázkem zajímavě zbarvený list a je hotovo.

Papírové listy

Z papíru se zajímavým designem, ale klidně i ze starého časopisu vystřihněte javorové listy, které nalepte na provázek. Listová girlanda ozdobí předsíň i krb.

Sdílejte článek

Přečtěte si také