Balkón a terasa

16. června 2017 06:01

Markéta Zídková

20 inspirativních tipů, jak proměnit balkon v tu nejlepší část bytu

Ne vždy má člověk čas jít večer někam ven. Přitom když je krásné počasí, byl by hřích sedět doma. Pak přijde balkon vhod. Byla by škoda proměnit ho v skladiště... Inspirujte se fotografiemi a udělejte z balkonu to nejkrásnější místo.

Pro spoustu z nás je balkon místem, kam odkládáme kolo nebo věšíme prádlo. To je ale velká škoda. S trochou nápaditosti a pracovního úsilí můžete balkon snadno změnitv odpočinkovou zónu, která vám pomůže relaxovat a bavit se – zkrátka dobíjet baterky. Pokud jde o materiály, zařídit takovou lodžii můžete přesně podle svého gusta – téměř stejně jako jakýkoliv jiný pokoj v bytě. Útulně nebo třeba minimalisticky.Nashromáždili jsme 20 designérských nápadů, s jejichž pomocí můžete vytvořit obytný prostor svých snů i tam, kde byste to v žádném případě nečekali.

Útulno v paneláku

I obyčejná lodžie u paneláku nabízí dostatek prostoru pro malé posezení a vytvoření čistého relaxačního místa. Když si pořídíte skládací nábytek, můžete si dát romantickou večeři i na lodžii u panelového bytu. Láhev červeného (nebo raději bílého nebo snad pivo), k tomu něco dobrého. A pár květin v truhlíku se postará o tu správnou atmosféru.

Prostor pro pěstování

Pokud máte balkon o něco větší, nebo dokonce terásku, můžete zde pěstovat zeleninu a rostliny. Pak tu láhev vína doplníte vlastním salátkem a rajčátky. Dokonce i brambory se tu dají vypěstovat. A také medvědí česnek. Nápadů, jak vměstnat na menší prostor spoustu truhlíků nebo květináčů je dost a dost. Využít můžete i stěny. Pak zbyde místo i na pohodlné posezení.

Místnost navíc

Pokud mají vaše děti společný pokojíček a málo místa na hraní, můžete jim pro tyto účely přenechat prostor na balkoně. Samozřejmě jsou opět nutné určité úpravy. A co víc, z balkonu si můžete vybudovat třeba i úžasnou pracovnu nebo pokoj pro hosty. Přesvědčtese vgalerii v úvodu článku, že to je možné a jak skvěle takový prostor ve výsledku vypadá.

Další inspirativní nápady pro balkony:

Sdílejte článek

Přečtěte si také