Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

21 fotek, které dokazují, že nás výrobci jídla na obalech pěkně podvádějí

Mizerné jídlo: Obal vs. skutečnost
Vydáno: 06.06.2016
Není to tak hezké, ale aspoň to stejně chutná

Překvapuje vás, co nacházíte v krabičkách, sáčcích a lahvičkách zakoupených v obchodech nebo provozovnách rychlého občerstvení? Možná ještě nebylo nejhůř. Projděte si následující výběr potravin, které se dramaticky lišily od obrázku na obalu.

„Přesně tohle jsem tušil. Vidíte to? Ten je hezky měkkoučkej, naducanej, šťavnatej. Je tři palce tlustej! No, a teď vidíte tuhle ubohou, mizernou placku. Řekněte mi někdo, co je špatnýho na tomhle obrázku,“ vyzývá William Foster (Michael Douglas) zákazníky provozovny rychlého občerstvení Ňam Ňam Burger ve filmu Volný pád.

Poněkud chudší verze Foto: Poněkud chudší verze, Foto: 9gag.com

Odpověď je nasnadě – že obrázek lže. Po právní stránce je ale věc složitější. Potravináři do rohu fotografie na obalech pizzy, obložených chlebů k rozpečení či jídel do mikrovlnné trouby miniaturním písmem napíší, že jde o ilustrační snímek či návrh servírování – a jsou z obliga. Plyne z toho ponaučení, že si v roli zákazníků musíme víc pamatovat např. špatné zkušenosti z minule a méně se inspirovat dojmy z matoucích obalů.

Inu tak Foto:

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Znáte to?

FOTOGALERIE: Neuvěřitelné fotky toho, co dokážou vymyslet opilci. Hlavně v kuchyni

Super

20 chytrých zlepšováků, které už dávno měly být prostě všude

Reklama
Článek je zařazen v: jídlo, pdovod
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama