Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

3 nejdražší stavby světa

Vydáno: 23.08.2014
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Na světě je spousta nádherných budov, které jsou hodny obdivu. Některé okouzlí nádhernou a promyšlenou architekturou, jiné monumentálním vzezřením či všudypřítomným geniem loci. Existují ale také budovy, které splňují hned několik těchto kritérií najednou a ještě k tomu se mohou pyšnit titulem „nejdražší“.

Pokud vás zajímá, které tři stavby světa patří k těm vůbec nejnákladnějším, pak jste na správném místě. Všechny tři najdete v Asii, dvě z nich se tyčí v zemích označovaných jako „asijští tygři“, v Malajsii a na Tchaj-wanu. Třetí se pak nachází v jedné z nejbohatších zemí světa, ve Spojených arabských emirátech.

I přesto, že miliony lidí na celém světě žijí na hranici chudoby a nemají co do úst, pár vyvolených se předhání v tom, kdo navrhne, zrealizuje a zafinancuje nejdražší stavbu světa. Jak příznačné pro dnešní postmoderní dobu.

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama