Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

3 nejdražší stavby světa

Vydáno: 23.08.2014
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na světě je spousta nádherných budov, které jsou hodny obdivu. Některé okouzlí nádhernou a promyšlenou architekturou, jiné monumentálním vzezřením či všudypřítomným geniem loci. Existují ale také budovy, které splňují hned několik těchto kritérií najednou a ještě k tomu se mohou pyšnit titulem „nejdražší“.

Pokud vás zajímá, které tři stavby světa patří k těm vůbec nejnákladnějším, pak jste na správném místě. Všechny tři najdete v Asii, dvě z nich se tyčí v zemích označovaných jako „asijští tygři“, v Malajsii a na Tchaj-wanu. Třetí se pak nachází v jedné z nejbohatších zemí světa, ve Spojených arabských emirátech.

I přesto, že miliony lidí na celém světě žijí na hranici chudoby a nemají co do úst, pár vyvolených se předhání v tom, kdo navrhne, zrealizuje a zafinancuje nejdražší stavbu světa. Jak příznačné pro dnešní postmoderní dobu.

Článek je zařazen v:
Reklama