Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak oživit nudný byt? Zkuste vertikální zahradu

Touto cestou se vydali i majitelé bytu v Miláně, kteří zatoužili mít kolem sebe dostatek přírody i v centru města.
Vydáno: 23.06.2015
Zelené stěny i vířivka
Zelené stěny i vířivka Autor: Laura Cantarella
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Velké zastoupení zeleně v architektuře – to je velmi aktuální trend, který využívá stále větší množství stavitelů z celého světa. A jsou-li živé stromy, keře, popínavé i kvetoucí rostlinky zakomponovány do interiérů a exteriérů originálně, vždy vzbudí ohlas.

O tom se koneckonců přesvědčili před nedávnem v italském Turíně, kde byl postaven celý bytový komplex, jehož neoddělitelnou součástí se staly desítky obřích květináčů. Ty zcela nevídaným způsobem oživily nejen celý dům, ale dokonce celou čtvrť.

Každý strom má svůj „květináč“

Podívejte se, jak vypadá dům plný stromů

Podobně originálně, pouze o něco privátněji, se rozhodlo taktéž italské architektonické studio AE5 partners oživit jeden z milánských bytů. Jde o moderní podkrovní Apartment T z roku 2009, kde převládá bílá barva symbolizující jednoduchost a čistotu. S ní kontrastuje tmavší týková podlaha položená na 115 m² plochy bytu. Nábytek se drží převážně jednoduchých a geometrických tvarů. Aby interiér nepůsobil příliš sterilně, designéři jej ve spolupráci s majiteli dovybavili řadou barevných a různorodých doplňků.

Pohoda na terase ve městě
Pohoda na terase ve městě
Laura Cantarella

Nejzajímavější prvek celého bytu se trochu překvapivě nenachází v interiéru, ale najdeme ho na rozlehlé terase. Řeč je o vertikální zahradě, tj. o osázených stěnách, které prostoru dodávají vzdušnost. Přestože se celý dům nachází v zastavěné části města, terasa bytu spíš vyvolává dojem zenové zahrady. O relax a pohodu se tu starají nejen vysázené rostliny, jejichž druhy byly vybrány tak, aby v každém roční období aspoň část stěn kvetla, ale také vyhřívaná vířivka.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Majitel chce byt prodat, a tak si Robert De Niro musí v New Yorku najít nové bydlení

Byt Roberta De Nira je na prodej. Téměř za 40 milionů dolarů

Přístavba vedle většího interiéru nabídla i velkou terasu a vlastní přístup na zahradu

Přistavět jde i byt v činžovním domě. Podívejte se, jak chytře!

Jedinečné ubytování přímo v Indickém oceánu

Netradiční dovolená: Co se takhle ubytovat v podmořském pokoji?


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama