Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Útulné bydlení v betonu

Každý stavební materiál s sebou nese nejen důležité konstrukční vlastnosti, ale také určitou dávku estetické hodnoty. Podíváme-li se z tohoto pohledu na beton, pak bude mít třeba ve srovnání s dřevem jen malou šanci okouzlit. To ale jen na první pohled!
Vydáno: 30.05.2017
Příjemná šedivá podlaha je také z vyhlazeného betonu.
Příjemná šedivá podlaha je také z vyhlazeného betonu. Autor: Trendecoratin.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V naší fotogalerii naleznete spoustu důkazů, že když to architekt s betonem umí, vytvoří velmi příjemné a zajímavé obydlí. Překvapivě tak popře názor, že ta ošklivá šedivá hmota se hodí leda tak do základů budov a na mosty.

Stavební materiály jako např. dřevo, kámen a cihly jsou jistě v něčem zajímavější. Jenže beton má také své přednosti. Můžete si jej vytvarovat do tvaru, který se vám právě hodí a ještě je pevný a leccos unese. Své o tom věděli už staří Římané!

Díky své vynalézavosti využili antičtí stavebníci při výrobě svého betonu místo dnešního cementu tehdy dostupný sopečný produkt s podobnými vlastnostmi. Mohli tak vybudovat fascinující architektonické skvosty, jakou je třeba dodnes udivující obrovitá kupole Pantheonu v Římě!

Díky malým kamínkům, které drží pohromadě cementové pojidlo, se lze i v koupelně cítit, jako by byla vykutána a vyhlazena někde ve skále.
Díky malým kamínkům, které drží pohromadě cementové pojidlo, se lze i v koupelně cítit, jako by byla vykutána a vyhlazena někde ve skále.
Imgarcade.com

Ani vy se nemusíte bát nechat někde třeba betonovou stěnu či strop odhalené. Když je beton pěkně vyhlazený anebo jej zkombinujete třeba se dřevem, pak uvidíte, jak zajímavé prostředí vytvoříte. Třeba právě tak nevšední, jako se podařilo stavebníkům a designérům ve stavbách v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Stoly, sedáky, květináče, ale i lampy, svícny a další dekorační předměty z betonu můžete nejenom koupit, ale docela jednoduše i vytvořit

Objevte kouzlo betonu. Originální betonové doplňky si můžete koupit, ale i vyrobit

Jde o velký dům, a tak i kuchyň s jídelnou musí být rozlehlá

Souboj dřeva a betonu: Moderní pohled londýnských designérů na vybavení domácnosti

 

Za zrezivělými dveřmi je obývací místnost a ložnice v jednom

Co takhle dovolená v bunkru z 2. světové války?

Na první pohled se může jevit jako betonové monstrum. Villa F je ale omítnutá a ze dřeva

Betonové monstrum? Lehká dřevostavba! Vila na Rhodu klame tělem

 


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama