reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

5 věcí, které se vám stanou po dvou dnech bez sprchy

zidkovm , Vydáno: 03.11.2016
Sprcha je fajn v přiměřeném množství
Autor: Youtube video screenshot Sprcha je fajn v přiměřeném množství
Všeho s mírou.

reklama

Někteří lidé jsou přímo posedlí hygienou, sprchují se i dvakrát denně. To rozhodně není ideální, protože si tak vysušují pokožku a smývají ochranný film ze své kůže. Ale druhý extrém také není dobrý, podobně jako člověk nevynechává jídlo, neměl by opomíjet ani sprchování. V opačném případě totiž hrozí velké nepříjemnosti. Na našem těle žije asi 1000 různých druhů bakterií a 80 druhů plísní – je to tak, člověk je živočich a jako takový součást přírody.

 

1. Nebudete-li se sprchovat, bující choroboplodné zárodky a škodlivé bakterie si vyberou daň na vašem zdraví. Mohou způsobit nachlazení.

Nachlazení
Autor: Youtube video screenshot Nachlazení

2. Člověku hrozí i kožní infekce, svědění, které když rozškrábe, se může proměnit v malé ranky na kůži.

Ekzémy
Autor: Youtube video screenshot Ekzémy

3. Pokud se nebudete sprchovat, na těle se vytvoří hutný film ze špíny a potu plný bakterií. V důsledku toho bude kůže působit nevábně, což je estetická záležitost, ale zároveň je tento film i onemocněním, dermatologové ho nazývají dermatitis neglecta.

Špinavý film začíná být viditelný
Autor: Youtube video screenshot Špinavý film začíná být viditelný

4. Pot a bakterie naruší povrch kůže, z něhož se budou odlupovat šupinky odumřelé tkáně.

Z kůže se odlupují šupinky
Autor: Youtube video screenshot Z kůže se odlupují šupinky

5. No a v neposlední řadě člověk potřebuje přítele. Jedinci, kteří se nesprchují, jak známo, páchnou. Bakterie, které rozkládají pot, vytvoří v podpaží až 30 různých chemikálií. Na nohou se zase pot promění v kyselinu isopentanovou, která smrdí jako dobře vyzrálý sýr. Zvláště nepříjemný, štiplavý zápach se tvoří na laciných textiliích s příměsí zastaralých syntetických vláken, která nežádoucím způsobem rozkládají pot.

Všechno to děsně páchne
Autor: Youtube video screenshot Všechno to děsně páchne

Jak často se tedy koupat či sprchovat? Pokud si sprchu nebo koupel budete dopřávat moc často, narušíte nejen ochranný film na kůži, ale i kůži samotnou, přes kterou se do těla hravě dostane infekce. Pokud sportujete, pracujete ve zdravotnictví nebo máte fyzicky náročnou práci nebo se pohybujete ve špinavém prostředí, pak se sprchujte denně. Pokud ale většinu dne sedíte v kanceláři a není vedro, ve kterém byste se zpotili, pak se stačí sprchovat obden a mezitím si umýt jen obličej, podpaží a další části těla, které milují bakterie.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Ideální pro malé tvory

Nezavíráte záchod při splachování? Aneb 7 zvyků, kterými hýčkáte bakterie v koupelně

reklama

Článek je zařazen v: sprchování

reklama

Přečtěte si také