Bydlení

8. prosince 2015 13:30

Markéta Zídková

6 rychlých tipů, jak si domov zútulnit na zimu

V zimě má člověk sklon se choulit. Přizpůsobte sezonní potřebě svůj domov, ať jsou dlouhé večery co nejpříjemnější

Do popředí pozornosti se dostávají veškeré domácí textilie. Rozviňte všechny tlusté role, které se povalují v garáži nebo na dně skříní. Některé z nich budou koberečky a ty se v zimě hodí. Jsou příjemné na bosé nohy před gaučem a zakryjí dlažbu v koupelně, na niž se jinak nabízí jen mrazivá podívaná. Vhod přijdou i deky a přehozy. Možná přijdete i na příhodnější rozmístění nábytku – stolů nebo gauče – blíž ke krbu nebo televizi. Připravit domov na Vánoce totiž neznamená jen vyčistit dům nebo byt, ale mít připravené vše tak, jak je vám to co nejvíc příjemné.

Zajistěte si své místo na čtení. Pokud se přes léto z vašeho zastrčeného kanape nebo křesílka stalo odkladiště nepotřebných věcí, zbavte se jich. Své místo pečlivě vyčistěte, zajistěte lampičku, obstarejte nějakou deku a dejte ostatním jasně najevo, že tady není žádný sklad!

Vybalte stolní hry. Monopoly, dáma nebo šachy ozvláštní večer při svíčkách lépe než tuctová pasivní zábava.

Zažehněte dříví v krbu. Tedy pokud patříte k těm málo šťastlivcům, kteří tuto důležitou součást každého opravdového domova mají. Posedávat i na Vánoce u studeného krbu by byla stejná marnost jako lít šampaňské do záchodu.

Prozkoumejte dno peřiňáku, zda tam pořád ještě čeká ten pečlivě složený přehoz, který jste dostali k svatbě od strýce Konrada a tety Ginny. Pokud nemáte žádné extra silné peřiny, lože s touto dodatečnou přikrývkou bude o poznání hřejivější.

Udělejte razii v prádelníku, protože to hlavní, co navodí pocit tepla a pohody, jsou deky. Jednu rozprostřete přes opěradlo gauče a další mějte po ruce třeba v proutěném koši.

Mějte po ruce deky. Vždy se najde někdo zimomřivý, komu po večerech přijdou vhod.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také