Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

7 šokujících strážců domů i majetku

„Co je doma, to se počítá!“ Proto není divu, že si každý svůj majetek střeží jako oko v hlavě.
Vydáno: 28.04.2014
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jednomu stačí bezpečnostní zámek, druhý všude nainstaluje bezpečnostní kamery, někdo se zase raději obrátí rovnou na agenturu. Co ale dělat v případech, kdy potřebujete ochránit například stádo ovcí potulující se ve volné přírodě? Někteří tradicionalisté sáhnou po honáckém psu, jiní, kreativnější dokážou využít ochranářského potenciálu i u jiných zvířat.

A tak se ve světě můžeme setkat s tím, že stádo ovcí hlídá například lamí hlídka, která odhání nebezpečné kojoty svými kopýtky a tvrdými hlavami. Další významnou skupinu skvělých strážců stád tvoří opeřenci. Kromě pštrosa, který budí respekt už svým vzrůstem a nebezpečně dlouhými a osvalenými končetinami, najdeme mezi ochránci také čáju obojkovou, orla nebo i obyčejnou husu, o které se traduje dokonce jedna slavná legenda.

Seznamte se s těmi nejkurióznějšími ochránci domů i stád, které jsme pro vás našli. Třeba se necháte inspirovat a příště si místo psa pořídíte aligátora nebo rovnou krále zvířat – lva.

Mohlo by vás zajímat:

Za touto nádherou stojí 150 rostlin druhu Wisteria

Místo, které musíte vidět: Zahrada z vistárií Kawachi Fuji

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Tady by se to spalo. Podívejte se na extravagantní ložnice

Anturie si dobře poradí s amoniakem z čistících prostředků

Pokojovky se u vás doma postarají o detox

Článek je zařazen v:
Reklama