Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

7 šokujících strážců domů i majetku

„Co je doma, to se počítá!“ Proto není divu, že si každý svůj majetek střeží jako oko v hlavě.
Vydáno: 28.04.2014
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Jednomu stačí bezpečnostní zámek, druhý všude nainstaluje bezpečnostní kamery, někdo se zase raději obrátí rovnou na agenturu. Co ale dělat v případech, kdy potřebujete ochránit například stádo ovcí potulující se ve volné přírodě? Někteří tradicionalisté sáhnou po honáckém psu, jiní, kreativnější dokážou využít ochranářského potenciálu i u jiných zvířat.

A tak se ve světě můžeme setkat s tím, že stádo ovcí hlídá například lamí hlídka, která odhání nebezpečné kojoty svými kopýtky a tvrdými hlavami. Další významnou skupinu skvělých strážců stád tvoří opeřenci. Kromě pštrosa, který budí respekt už svým vzrůstem a nebezpečně dlouhými a osvalenými končetinami, najdeme mezi ochránci také čáju obojkovou, orla nebo i obyčejnou husu, o které se traduje dokonce jedna slavná legenda.

Seznamte se s těmi nejkurióznějšími ochránci domů i stád, které jsme pro vás našli. Třeba se necháte inspirovat a příště si místo psa pořídíte aligátora nebo rovnou krále zvířat – lva.

Mohlo by vás zajímat:

Za touto nádherou stojí 150 rostlin druhu Wisteria

Místo, které musíte vidět: Zahrada z vistárií Kawachi Fuji

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Tady by se to spalo. Podívejte se na extravagantní ložnice

Anturie si dobře poradí s amoniakem z čistících prostředků

Pokojovky se u vás doma postarají o detox

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama