Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Abyste dobře (nejen) spali aneb Zařiďte si ložnici podle svého znamení

Není nad to dobře se vyspat. To ví každý. Ale jak zařídit ložnici, aby se stala vaším rájem snů a odpočinku? Tipů je spousta. Můžete vyzkoušet ten, který vsází na souznění s vaším znamením zvěrokruhu. Je dobré ctít sebe sama. Máme pro vás pár rad, které vás mohou navést k vašemu osobnímu stylu podle vašeho znamení.

Beran
Beran
Beran

Je o vás známo, že jednáte impulzivně a bleskově. Provází vás mladistvý optimismus. Jste ochotni riskovat s designem, váš pokoj by tak měl odrážet vitalitu a živelnost. Zůstává ve vás i hodně z dětské hravosti. Dejte jí průchod, udělejte si radost i ve vaší ložnici. Vaše barvy jsou výrazné a teplé, nevynechejte tedy v žádném případě červenou a oranžovou.

Býk
Býk
Býk
Býk

Dobře víte, co se vám líbí, a měnit názor prostě nebudete. Vaše ložnice by tak měla odrážet bohatství a jemnou vycizelovanost jako například výzdoba paláce ve Versailles. Abyste si udělali z bytu váš pravý domov, na tom rozhodně šetřit nebudete. Osloví vás elegantní detaily, kterými mohou být jemné závěsy, postel vyrobená na zakázku apod. Ale pozor na příliš na odiv stavěné bohatství! Potřebujete totiž i trochu zemitosti. Dřevo, příjemná deka a polštáře tak mohou stačit, abyste si jen tak lebedili se sklenkou vína v ruce. Vaše barvy mají zemité tóny, jako je skromná a neutrální hnědá, a může být i bohatá škála růžové. Vyberte si podle toho, co vás vábí.

Blíženci
Blíženci
Blíženci
Blíženci

Milujete to, co je krásné a trendy, pokud to dokáže lidi spojovat, třeba v konverzaci. Je proto těžké právě po tomto znamení chtít, aby bylo rozhodné ve výběru designu. Pro vás je zkrátka zajímavé to, co je právě teď vzrušující. Máte ale naštěstí vynikající vkus. Ve vaší ložnici se tak bude skvěle vyjímat moderní umění s čistými geometrickými liniemi a dvěma moderními nočními stolky na stranách pohodlné postele. Vybírejte barvy v odstínech vzdušné žluté, zelené a modré.

Rak
Rak
Rak

Vaše existence není dominující, ale jste neuvěřitelně citliví a dokážete snadno zachytit nejjemnější vibrace. Chcete mít kolem sebe věci, které vdechnou vašim pokojům život. Určitě jsou pro vás důležité záclony a závěsy, v ložnici o to víc. Potřebujete často blokovat světlo slunce a měsíce, na něž jste zvlášť citliví. Neměli byste zapomenout ani na nějaké místo pro rodinné fotografie. Pro sentimentální znamení, jako je vaše, je pocit sounáležitosti s vašimi blízkými nejlepší způsob, jak se v nějakém prostoru cítit jako doma. Dobře vám dělají barvy světlé, jako je bílá, perleťová a žlutá.

Lev
Lev
Lev

Jako lvi jste pyšní na své názory a nevadí vám být středem pozornosti. Ve skutečnosti chcete být obdivováni. Váš styl designu je královský, ušlechtilý a dominantní jako slunce. Jděte tedy do toho i v ložnici, vymalujte ji odvážnou barvou, tedy takovou, která má blízko ke slunečnému dni na pláži. Můžete si pověsit i zrcadlo se zlatým rámem, abyste mohli obdivovat váš energický úsměv, nebo si vyzdobte místnost nějakým svým výtvorem. Barvy jsou jasné: pomerančová oranž, žlutá, červená a fialová.

Panna
Panna
Panna

Máte rádi ustálený způsob spolupráce s ostatními a spolehlivé vztahy. Takový by měl být i design vaší ložnice. Vedeni důrazem na detail a vrozenou znalost řemesel požadujete čistotu a účelnost. Potřebujte tak dostatek úložných prostor pro vaše věci. Toužíte eliminovat nepořádek a vaše nervy vždy uklidní otevřený prostor. Ten ale máte rádi zosobněný něčím pěkným, avšak ne příliš křiklavým. Co třeba váza, svícen apod. z tlumených organických materiálů? Barevnost se odehrává v odstínech světle modré, zelené, krémové, hnědošedé a bílé.

Váhy
Váhy
Váhy

Podobně jako váhy skutečné se snažíte najít rovnováhu mezi myšlením, jednáním a prostředím kolem. Váhy jako znamení mají vzdušnou povahu, proto milujete koncepční prostředí. Osloví vás třeba styl Feng Shui. Cítíte podobný způsob uspořádání prostředí podvědomě, jen ne vždy jste schopni jej docílit, inspirujte se starým čínským uměním. Osloví vás vzdušné jemné závěsy a uspořádané rozvrstvení věcí. Můžete si pro doplnění atmosféry pověsit na zeď kalendář s levandulemi. Vyhledávejte pastelové barvy, vzdušnou zelenou a modrou.

Štír
Štír
Štír
Štír

Každý pozná, když je Štír nablízku. Dokáže na sebe upozornit impozantní přítomností. V prostoru se cítí buď příjemně, nebo silně nepříjemně. Na jedné straně touží Štír po soukromí, reprezentovaném třeba tlumeným osvětlením a neprůhlednými závěsy, na straně druhé toto znamení netouží ani tak po ložnici, jako po budoáru. Takový salon je ale hodně vyzývavý s exotickým nádechem, plný energie a sexuality. Z obou těchto světů by měla ložnice Štíra něco obsahovat. Barvy? Jasně že pikantní pomerančová oranž, červená, někdy až velmi tmavá jako burgundské víno, a černá.

Střelec
Střelec
Střelec

Rozumíte si s těmi, kteří vnímají život jako jednu velkou párty. Jakým Střelcem jste vy? Můžete se blížit typu hledače svobody a cestovatele, který rád ukáže návštěvě své doma vystavené úlovky suvenýrů z dalekých cest. Můžete se ale také cítit jako ten, s kterým není nikdy nuda a který miluje zábavu. V každém případě vyžadujete komfort. Investujte do nadýchaných polštářů a pohodlné matrace. Z barevné škály volte některé barvy z rozmanitého spektra duhy, případně všechny odstíny – jste eklektik.

Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh

Vaše přítomnost není dominantní, avšak vaše povaha je pevná a odolná. Jako dospěláci zvěrokruhu tíhnete k „dospělému“ dekoru a k silným pevným základům. Příjemná by pro vás mohla být do červeného tónu zbarvená dřevěná skříň, kožené křeslo a funky akcenty jako například koberec imitující kůži leoparda. Vaše barvy jsou tedy zemitých hlubších odstínů, škála šedivých tónů, hnědá a lesní zelená.

Vodnář
Vodnář
Vodnář

Máte sklon udivovat okolí jedinečnými a pokrokovými nápady. Co se týká moderních technologií, tak jste většinou o krok napřed než ostatní. Možná už vám na stěně, třeba právě v ložnici, trůní nejnovější a nejdokonalejší typ TV. Ale ať už jste, nebo nejste člověk, který drží krok s nejmodernějšími technickými trendy, v každém Vodnáři je touha být odlišný. Vaše ložnice se tak bude chlubit něčím vskutku neobyčejným, třeba matracemi z paměťové pěny, či metalickým povrchem nečalouněných ploch nábytku. Může to být ale také retro deka, kterou jste sehnali na bleším trhu. Jednoznačně návštěvníka u vás doma něco neobyčejného určitě překvapí. Vaše barvy jsou stříbrná, metalický nádech dalších barev a denim.

Ryby
Ryby
Ryby
Ryby

Jste povaha, která často doslova nasává emoce a problémy druhých, ať už o to stojíte, či nikoliv. Vaše ložnice tak musí být místem, kde skutečně můžete relaxovat. Postel by měla být měkká pohodlná a uklidňující. Vaše duše je prostoupena i uměleckým cítěním. Nebyli byste spokojeni, kdyby v ložnici chybělo něco tvůrčího. Jako Ryby máte v sobě umělecký potenciál, který má jen málokteré znamení zvěrokruhu. Pořiďte si tedy něco éterického a snového – třeba od Van Gogha Hvězdnou noc. Barvy, které s vámi budou ladit, jsou vodnaté odstíny zelené, modrá a žlutá, která tenduje k bílé.

Reklama