návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vytvořte adventní věnce a svícny, které vydrží krásné po celý prosinec

Simona Sedláčková , Vydáno: 28.11.2020
Také si každý rok před Vánocemi lámete hlavu, jaký pořídit adventní věnec, aby vydržel svěží a krásný až do Štědrého dne? Aby z něho nepadalo jehličí a neztratil nic ze své krásy v průběhu dlouhých čtyř týdnů? Máme pro vás několik nápadů na netradiční adventní věnce a svícny, které budou skvělou volbou i do suchého bytu. Za voňavou krásu z přírodního jehličí je pak můžete vyměnit až na Štědrý den a užít si tak Vánoce s vůní, která k nim odjakživa patří.

reklama

Adventní věnec z korkových špuntů

Korkové špunty od vína nám procházejí rukama jako spotřební materiál a většinou končí hned v koši. To je ale veliká škoda! Půvabné dekorace si z nich můžete vytvářet celoročně, ale nyní, před Vánoci, si z nich udělejte například trvanlivý a nevadnoucí adventní věnec.

Adventní věnec z korkových špuntů
Autor: Pinterest.com Adventní věnec z korkových špuntů

Jednotlivé špunty nařežte malou ruční pilkou na různě vysoké kousky, a pak je lepte tavnou pistolí nebo disperzním lepidlem na kruh vystřižený z obyčejného kartonu.

Věnec z korku si jednoduše vyrobte sami
Autor: Pinterest.com Věnec z korku si jednoduše vyrobte sami

Hotový věnec ozdobte libovolnými dekoracemi. Nejlepší budou ty, které vytvoříte z drátu, abyste je mohli zapichovat do korku.

Prima tip na celý rok

Věnec z korkových špuntů můžete využít i na Velikonoce, stačí jen vyměnit vánoční zapichovací ozdoby za jarní. Věnec můžete dokonce pověsit na stěnu a po zbytek roku ho využívat jako nástěnku na vzkazy a připomínky pro rodinu. Z korku se však mohou vytvářet i další dekorace! Je to báječný materiál pro šikovné ruce.

Korkové špunty nikdy nevyhazujte!

Originální vánoční výzdoba z korkových špuntů: Vytvořte věnce, stromečky i řetězy

Přírodní korek

Přírodní korek je tvárný materiál, ze kterého vyrobíte nástěnky, květináče i věnce

Věnec z dřevěných válečků

Podobně, jako věnec z korku, můžete vytvořit i další předvánoční dekoraci, věnec z dřevěných válečků. Možná máte doma dřevěné tyčky ke květinám nebo využijte i obyčejné ořezané suché větve. Pilkou je nařežte na různě vysoké kousky a nalepte je stejně jako korkové zátky.

Věnec z dřevěných válečků
Autor: Pinterest.com Věnec z dřevěných válečků

Svícen z dřevěných koláčů

Možná se vám na zahradě nebo okolo domu či v kůlně povalují nařezaná kola ze silnějších špalků. Inspirujte se, a vytvořte z nich podobné vánoční svícny.

Svícen z dřevěných koláčů
Autor: Pinterest.com Svícen z dřevěných koláčů

Adventní věnec z kamínků

I v poslední době tolik oblíbené kamínky a oblázky můžete využít na adventní věnec. Pomalujte je jednoduchými motivy nebo je nechte jen tak, přírodní, a slepte je k sobě lepidlem na kámen. Můžete je však ponechat i bez lepení! Svíčky se stojánky, které mohou představovat i obyčejné formičky na pečení, rozestavte na stůl a okolo nich vytvořte kulatou hradbu z kamínků. Možná se budete sami divit, kolikrát netradiční věnec stihnete do Vánoc přeskládat!

Adventní věnec z kamínků
Autor: Pinterest.com Adventní věnec z kamínků

Svícen z betonu

Líbí se vám moderní betonové dekorace? Jejich výroba není vůbec složitá. Rozmíchejte si trochu betonu, nalijte ho do krabice vyložené igelitem a vmáčkněte čtyři svíčky nebo kalíšky, do kterých pak budete svíčky usazovat. Betonový svícen bude vysychat několik dní, tak s jeho výrobou příliš neotálejte!

Svícen z betonu
Autor: Pinterest.com Svícen z betonu

Adventní domečky

Podobné domečky, které využijete místo adventního věnce, si můžete jednoduše koupit, protože se často prodávají u prodejců s keramikou, ale i vyřezané z kusu dřeva budou vypadat skvěle.

Adventní domečky
Autor: Pinterest.com Adventní domečky

Adventní věnce a svícny mohou mít tolik podob! Záleží jen na vás, kterou si vyberete:

Adventní svícen: Předvánoční dekorace ze stříbrného smrku

Adventní svícen ze stříbrného smrku, růží a limetek. Předvánoční dekorace provoní celý byt

Adventní svícen

Zkuste si letos vyrobit místo adventního věnce adventní svícen. Je rychlejší a zabere méně místa

reklama

Článek je zařazen v: Vánoce , Vánoční , advent , adventní , věnec , svícen , z korku , ze špuntů , z betonu , ze dřeva , adventní dekorace

reklama

Přečtěte si také