Vánoce

28. listopadu 2020 08:00

Simona Sedláčková

Vytvořte adventní věnce a svícny, které vydrží krásné po celý prosinec

Také si každý rok před Vánocemi lámete hlavu, jaký pořídit adventní věnec, aby vydržel svěží a krásný až do Štědrého dne? Aby z něho nepadalo jehličí a neztratil nic ze své krásy v průběhu dlouhých čtyř týdnů? Máme pro vás několik nápadů na netradiční adventní věnce a svícny, které budou skvělou volbou i do suchého bytu. Za voňavou krásu z přírodního jehličí je pak můžete vyměnit až na Štědrý den.

Adventní věnec zkorkových špuntů

Korkové špunty od vína nám procházejí rukama jako spotřební materiál a většinou končí hned vkoši. To je ale veliká škoda! Půvabné dekorace si znich můžete vytvářet celoročně, ale nyní, před Vánoci, si znich udělejte například trvanlivý a nevadnoucí adventní věnec.

Jednotlivé špunty nařežte malou ruční pilkou na různě vysoké kousky, a pak je lepte tavnou pistolí nebo disperzním lepidlem na kruhvystřižený zobyčejného kartonu.

Hotový věnec ozdobte libovolnými dekoracemi. Nejlepší budou ty, které vytvoříte zdrátu, abyste je mohli zapichovat do korku.

Primatip na celý rok

Věnec zkorkových špuntů můžete využít i na Velikonoce, stačí jen vyměnit vánoční zapichovací ozdoby za jarní. Věnec můžete dokonce pověsit na stěnu a po zbytek roku ho využívat jako nástěnku na vzkazy a připomínky pro rodinu. Zkorku se však mohou vytvářet i další dekorace! Je to báječný materiál pro šikovné ruce.

Věnec zdřevěných válečků

Podobně, jako věnec zkorku, můžete vytvořit i další předvánoční dekoraci, věnec zdřevěných válečků. Možná máte doma dřevěné tyčky ke květinám nebo využijte i obyčejné ořezané suché větve. Pilkou je nařežte na různě vysoké kouskya nalepte je stejnějako korkové zátky.

Svícen zdřevěných koláčů

Možná se vám na zahradě nebo okolo domuči vkůlně povalují nařezaná kola ze silnějších špalků. Inspirujte se, a vytvořte znich podobné vánoční svícny.

Adventní věnec zkamínků

I vposlední době tolik oblíbené kamínky a oblázky můžete využít na adventní věnec. Pomalujte je jednoduchými motivy nebo je nechte jen tak, přírodní, a slepte je ksobě lepidlem na kámen. Můžete je však ponechat i bez lepení! Svíčky se stojánky, které mohou představovat i obyčejné formičky na pečení, rozestavte na stůl a okolo nich vytvořte kulatou hradbu zkamínků. Možná se budete sami divit, kolikrát netradiční věnec stihnete do Vánoc přeskládat!

Svícen zbetonu

Líbí se vám moderní betonové dekorace? Jejich výroba není vůbec složitá. Rozmíchejte si trochu betonu, nalijte ho do krabice vyložené igelitem a vmáčkněte čtyři svíčky nebo kalíšky, do kterých pak budete svíčky usazovat. Betonový svícen bude vysychat několik dní, tak sjeho výrobou příliš neotálejte!

Adventní domečky

Podobné domečky, které využijete místo adventního věnce, si můžete jednoduše koupit, protože se často prodávají u prodejců skeramikou, ale i vyřezané zkusu dřeva budou vypadat skvěle.

Adventní věnce a svícny mohou mít tolik podob! Záleží jen na vás, kterou si vyberete:


Přečtěte si také