Bydlení

21. listopadu 2016 06:00

Jana Brass

Architekti a designéři se utkají v soutěži o nejlepší interiér roku 2016

V ročníku 2015 získala hlavní ocenění kavárna v pražských Dejvicích. Kdo uspěje letos?

Do některé z kategorií dalšího ročníku soutěže Interiér roku se už od října mohou hlásit architekti a interiéroví designéři, a to nejen z České republiky, ale letos poprvé také ze Slovenska. Cílem soutěže je zejména podpora dvou výše zmíněných profesí a zároveň popularizace originálního bydlení, mimořádného designu obchodů, veřejných prostor, hotelů nebo restaurací.

V patnáctičlenné mezinárodní porotě zasedají kromě architektů také respektované osobnosti z oblasti vizuální kultury, aby při rozhodování byly zvažovány i barevné koncepty, charakter nebo například atmosféra prostoru. Vedle prorektora pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové Jiřího Pelcla nebo Veroniky Kotradyové z bratislavské Fakulty architektury STU, Sanji Pupovac z univerzity Milánská polytechnika jsou členy například režisérka Hana Třeštíková nebo malíři David Saudek a Jakub Špaňhel.

Přihlášeny mohou být pouze interiéry, které vznikly v tomto roce. Uzávěrka přihlášek je 20. 2. 2017, výsledky budou vyhlášeny opět v pražském Centru současného umění DOX, a to 28. 3. 2017 na kongresu o bydlení a architektuře Living Forum. V květnu pak bude probíhat výstava velkoformátových fotografií soutěžících interiérů.

(pet)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také