Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Bydlení

Architekti a designéři se utkají v soutěži o nejlepší interiér roku 2016

V ročníku 2015 získala hlavní ocenění kavárna v pražských Dejvicích. Kdo uspěje letos?
Vydáno: 21.11.2016
Vítěz minulého ročníku v kategorii Soukromý interiér – rekonstrukce, jehož autorem je Jerry Koza z ateliéru SAD

Do některé z kategorií dalšího ročníku soutěže Interiér roku se už od října mohou hlásit architekti a interiéroví designéři, a to nejen z České republiky, ale letos poprvé také ze Slovenska. Cílem soutěže je zejména podpora dvou výše zmíněných profesí a zároveň popularizace originálního bydlení, mimořádného designu obchodů, veřejných prostor, hotelů nebo restaurací.

Hlavní vítěz minulého ročníku interiér Café Záhorský v Praze 6 Dejvicích navržený architektkou Magdalenou Rochovou (mimochodem velmi talentovanou dcerou úspěšné české návrhářky Liběny Rochové)
Hlavní vítěz minulého ročníku interiér Café Záhorský v Praze 6 Dejvicích navržený architektkou Magdalenou Rochovou (mimochodem velmi talentovanou dcerou úspěšné české návrhářky Liběny Rochové)
Institut bytového designu

V patnáctičlenné mezinárodní porotě zasedají kromě architektů také respektované osobnosti z oblasti vizuální kultury, aby při rozhodování byly zvažovány i barevné koncepty, charakter nebo například atmosféra prostoru. Vedle prorektora pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové Jiřího Pelcla nebo Veroniky Kotradyové z bratislavské Fakulty architektury STU, Sanji Pupovac z univerzity Milánská polytechnika jsou členy například režisérka Hana Třeštíková nebo malíři David Saudek a Jakub Špaňhel.

[[nid:]]

Přihlášeny mohou být pouze interiéry, které vznikly v tomto roce. Uzávěrka přihlášek je 20. 2. 2017, výsledky budou vyhlášeny opět v pražském Centru současného umění DOX, a to 28. 3. 2017 na kongresu o bydlení a architektuře Living Forum. V květnu pak bude probíhat výstava velkoformátových fotografií soutěžících interiérů.

(pet)

Mohlo by vás zajímat:

Vítězný Zen-Houses liberecké kanceláře Petr Stolín Architekt

Toto je nejlepší český dům posledních pěti let. Zen-Houses z Liberce vyhrál Českou cenu za architekturu

Reklama
Článek je zařazen v: soutěž, interiérový design, Interiér roku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama