Bydlení

12. ledna 2019 05:30

Matouš Hartman

V téhle boudě se váš pes vyspí do růžova. Nevyruší ho bouřka ani ohňostroj. Jak to funguje?

Psi mají mnohem slabší spánek než my, snadno se probudí a je jim jedno, že začnou štěkat ve tři ráno. To se ale nedá říct o našich sousedech. Těm noční štěkot pěkně vadí. Nová bouda může problémy se sousedy vyřešit.

Každý rok před silvestrem se řeší, jak zabránit hlasitým zvukům petard a ohňostrojů, aby děsily naše čtyřnohé společníky. Americká automobilka Ford teď přišla sprototypem psí boudy, která dokáže izolovat nepříjemné zvuky zvenčí, takže se naši miláčci báječně vyspí.

Bouda trojúhelníkovitého tvaru se bude hodit do moderních domácností. Navíc ale tlumí vibrace zpodlahy a díky korkovému vnitřnímu obkladu a odhlučněné vnější vrstvě dokáže zařídit klidný spánek. Mikrofony na vnějším plášti zachycují zvuky a pokud je vyhodnotí jako nebezpečně hlasité, spustí se vinteriéru boudy reproduktory, které vysílají frekvence, jež nepříjemný hluk vyruší. Jedná se o technologii, kterou Ford využívá už i ve svých autech.

Taková bouda by se určitě hodila i pro lidi. Třeba by klesla spotřeba prášků na spaní a konečně bychom nevstávali unavení. Bouda je zatím ve formě prototypu, ale třeba se alespoň naši psí miláčci příští silvestr dočkají klidu.


Přečtěte si také