Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

V téhle boudě se váš pes vyspí do růžova. Nevyruší ho bouřka ani ohňostroj. Jak to funguje?

Psi mají mnohem slabší spánek než my, snadno se probudí a je jim jedno, že začnou štěkat ve tři ráno. To se ale nedá říct o našich sousedech. Těm noční štěkot pěkně vadí. Nová bouda může problémy se sousedy vyřešit.
Vydáno: 12.01.2019
Takovou boudu ocení pes, páníček i sousedé...
Autor: profimedia.cz Takovou boudu ocení pes, páníček i sousedé...
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Každý rok před silvestrem se řeší, jak zabránit hlasitým zvukům petard a ohňostrojů, aby děsily naše čtyřnohé společníky. Americká automobilka Ford teď přišla s prototypem psí boudy, která dokáže izolovat nepříjemné zvuky zvenčí, takže se naši miláčci báječně vyspí.

Takovou boudu ocení pes, páníček i sousedé...
Autor: profimedia.cz Takovou boudu ocení pes, páníček i sousedé...

Bouda trojúhelníkovitého tvaru se bude hodit do moderních domácností. Navíc ale tlumí vibrace z podlahy a díky korkovému vnitřnímu obkladu a odhlučněné vnější vrstvě dokáže zařídit klidný spánek. Mikrofony na vnějším plášti zachycují zvuky a pokud je vyhodnotí jako nebezpečně hlasité, spustí se v interiéru boudy reproduktory, které vysílají frekvence, jež nepříjemný hluk vyruší. Jedná se o technologii, kterou Ford využívá už i ve svých autech.

Bouda se navíc hodí i do interiéru...
Autor: profimedia.cz Bouda se navíc hodí i do interiéru...

Taková bouda by se určitě hodila i pro lidi. Třeba by klesla spotřeba prášků na spaní a konečně bychom nevstávali unavení. Bouda je zatím ve formě prototypu, ale třeba se alespoň naši psí miláčci příští silvestr dočkají klidu. 

Článek je zařazen v: pes , pes v bytě , psí bouda , bouda
Speciály:
Reklama