reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Máte doma psa? Rady, díky kterým zvládne hlasité oslavy a nezničí vám byt

Vydáno: 14.12.2018
Co s mazlíčky na silvestra?
Autor: istock.com Co s mazlíčky na silvestra?
Ohlušující petardy střílejí jedna za druhou, ohňostroje letí vzhůru osvětlující oblohu a naši čtyřnozí chlupáči tiše, a někdy i nahlas doslova trpí. Těžko němým tvářím vysvětlíte, že rána, byť sice jako z děla, je zcela neškodná. Jak svým domácím mazlíčkům silvestrovské oslavy co nejvíce usnadnit?

reklama

Nenechte miláčka o samotě

Pokud máte doma psa či kočku a víte, že se ve vaší ulici střílejí petardy ostošest, nenechejte zvířecí duši v tento čas napospas samotě. Není totiž vyloučené, že vám zvíře jinak byt ve strachu zdemoluje a vy pak můžete akorát sčítat škody. Z tohoto důvodu si raději naplánujte Silvestr ve společnosti vašeho chlupatého kamaráda, ať jeho reakce máte pod kontrolou. S vámi se bude cítit mnohem bezpečnějši než o samotě v uzavřené v místnosti.

Jsou hravé

9 vychytávek, které vám usnadní život s kočkou

Mluvíte se psy a kočkami?

Mluvíte doma se zvířaty? Prozrazuje to na vás jednu zajímavou věc

Venčete brzy

Psa vyvenčete ještě před tím, než začnou silvestrovští fanoušci odpalovat dělobuchy. Taková procházka těšně před půlnocí by se pro vašeho pejska stala vyloženě stresující. Také venkovní kočky je ideální držet o Silvestru v garáži, nebo tam, kde budou jejich slechy ušetřeny. Možná byste tomu nepřikládali takovou důležitost, ale v tuto noc se zaběhne nespočet domácích mazlíčků a někteří z nich už bohužel nemají to štěstí, aby se navrátili zpátky domů. 

Na procházku běžte brzy.
Autor: istock.com Na procházku běžte brzy.

Zvykejte ho už od štěněte

Máte-li doma štěně, je dobré pejska připravovat na silvestrovské řádění už od útlého štěněcího věku.  Když pes ví, že má ve svém pánovi důvěru, snáze překoná tyto vypjaté situace. 

Měli by být zvyklí už od štěněte.
Autor: istock.com Měli by být zvyklí už od štěněte.

Užitečné rady:

1. Míříte o silvestru mimo bydliště? Najděte psovi útočiště, tedy místnost, kde bude nejméně slyšet výstřely. Rovnou tedy zapomeňte na okna do ulice, kde sousedé budou střílet jako smyslů zbaveni. V dané místnosti však odstraňte z dosahu vše, co by pes mohl rozbít a následně se o vzniklé střepy poranit. Zatáhněte rolety, žaluzie a také závěsy. Skvěle tlumí jak hluk, tak i světelné doprovodné projevy.

Jak usnadnit silvestr svým domácím mazlíčkům?
Autor: istock.com Jak usnadnit silvestr svým domácím mazlíčkům?

2. Je na čase pořídit obojek i se známkou, kde kromě jména bude uvedena adresa a kontaktní telefonní číslo. Pokud by se vám pes zaběhl, snáze se s vámi nálezce spojí.

3. Podle čeho poznáte, že se pes silvestrovským veselím maximálně stresuje? Na tento fakt vás může upozornit štěkot, vrčení, vytí, ale také nervózní pobíhání tam a zase zpátky či udělání loužičky. Jasně, máte práci navíc. Ale mazlíček v tomto stavu potřebuje vaše pochopení, tak na to myslete.

Když jsou sami doma, mohou ničit věci

Necháváte psa doma samotného? Podívejte se, kolik hodin je maximum

Jak na psa

Co je to pes? Věc to není, člověk také ne – jaké z toho pro vás plynou povinnosti?

4. Nevíte si se svým psem rady? Vyhledejte pomoc veterináře, který vám předepíše vhodnou zklidňující kúru. Nasnadě jsou homeopatika, léky s přírodními výtažky, přípravky na bázi feromonů či snad speciální sedativa pro těžké případy.

5. Máte doma léky na zklidnění, co vám předepsal váš lékař? Pozor, ty zvířatům nepodávejte. Mohli byste jim způsobit vážné zdravotní komplikace.

Psi nechápou, co se to na silvestra děje.
Autor: istock.com Psi nechápou, co se to na silvestra děje.

Vaše zkušenosti

„Jednou jsem svoji labradorku zavřela do garáže a sobecky odjela oslavit Silvestr ke známým. Na tu spoušť, kterou ve strachu, stihla zrealizovat jen tak nezapomenu. Od té doby ji beru všude s sebou.“ Klára

„Péči si o silvestrovském veselí zaslouží také koně. Velmi snadno se díky ohlušujícím ranám splaší a mohou si ublížit. Proto pamatujte i na ně.“ Jana

„Před lety jsem choval pštrosy a řeknu vám, že jsem se obával, jak s nimi přečkám vůbec první společnou silvestrovskou noc, co jsou v mém chovu. Pracně jsem je nahnal do boudy, ale zbytečně. Absolutně na střely nereagovali. Možná náhoda, možná potěšující fakt pro další chovatele,“ vysvětluje Milan.

Mohlo by vás zajímat:

Se psi se bydlí lépe než s lidmi

10 důvodů, proč je lepší bydlet se psem než s člověkem

Vánoce se psem

Vánoce se psem. 5 věcí, na co si dát pozor, ať si navzájem nezkazíte svátky

reklama

Článek je zařazen v: oslavy , Silvestr , mazlíček , pes , zvíře , petardy , rámus , Vánoce , jaknato , psí

reklama

Přečtěte si také