reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Byt a kancelář v jednom: Odvážný projekt plný barev od Jana Beka ukazuje, že to jde

matoušhartman , Vydáno: 04.06.2019
Ateliér od Jana Beka
Autor: Daniel Čáha/FTV Prima Ateliér od Jana Beka
Barevné stěny doplňují původní historické klenby a nábytek z ořechového dřeva. Jan Bek vytvořil ateliér, ve kterém se nejen pracuje, ale také bydlí. Podívejte se do zajímavě řešeného dvoupatrového prostoru, kterému nechybí kuráž.

reklama

Netradiční ateliér vznikl v centru Prahy a respektuje původní architekturu, nové podhledy se tu nebudovaly. Jan Bek zachoval valené klenby v nižším patře i trámoví vrchního podlaží. „Původní prvky se snažíme maximálně využít,“ říká Jan Bek, ale upozorňuje, že v mnohých bytech se kvalitních historických prvků moc nedochovalo. Tento projekt je tak vítanou výjimkou.

Pracovna a byt v jednom

Klient chtěl vytvořit prostor, ve kterém by mohl pracovat, přijímat návštěvy a občas i přenocovat. Bylo tak potřeba spojit reprezentativní a obytnou funkci. Veřejná část se nachází v nižším patře. Tam může klient jednat se svými partnery, je tu jídelní stůl pro šest osob a malá kuchyňka skrytá za harmonikovými dveřmi. Vešla se sem i koupelna s toaletou a sprchovým koutem.

V ateliéru najdete i koupelnu
Autor: Daniel Čáha V ateliéru najdete i koupelnu

Do horního patra se vystoupá po točitých schodech. Najdete tu pracovnu s velkým stolem a křeslem pro relaxaci. Za ní se skrývá ložnice. Interiéru dominují barva dřeva a odstíny tmavě modré a zelené. Jan Bek rád pracuje s českými nábytkářskými firmami a interiér tak doplnil nábytkem od společností Ton, Polstrin, Situs nebo Bomma. Sám se svým studiem se ujal návrhu koupelnového nábytku a kuchyňské linky.

Jan Bek s barevnými stěnami moc často nepracuje, tato výjimka ale vypadá skvěle
Autor: Daniel Čáha Jan Bek s barevnými stěnami moc často nepracuje, tato výjimka ale vypadá skvěle

Odvážné barvy

Klient se nebál experimentovat, Jan Bek tak pracoval se sytými odstíny zelené a modré. „Z 90 procent používáme v projektech bílé zdi. Osobně nejsem vyznavačem barevných stěn, hraji si spíše s texturami, tedy cihelnými nebo dřevěnými obklady, stěrkami imitujícími beton a podobně,“ říká architekt. Odvaha se ale vyplatila, interiér působí elegantně, a přitom je dostatečně výrazný. Klient se navíc na projektu podílel výběrem doplňků a maleb.

Podívejte se na více fotek projektu:

Přečtěte si o Janu Bekovi více a podívejte se, jaké bydlení si navrhl: 

Nový designér pořadu Jak se staví sen Jan Bek

Ing. arch. Jan Bek

Takhle bydlí Jan Bek

Bydlení pro Jana Beka: Podívejte se do bytu, který si designér pořadu Jak se staví sen sám navrhl

reklama

Článek je zařazen v: Jan Bek , Jak se staví sen

reklama

Přečtěte si také