návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Bydlení pro Jana Beka: Podívejte se do bytu, který si designér pořadu Jak se staví sen sám navrhl

matoušhartman , Vydáno: 23.05.2019
Takhle bydlí Jan Bek
Autor: Daniel Čáha/FTV Prima Takhle bydlí Jan Bek
Interiéru dominuje bílá v kombinaci s dubem. Koupelna získala netradiční obklady a postel v ložnici je zapuštěná do vestavěné skříně. Architekt Jan Bek využil každý kousek prostoru a zařídil si byt s dispozicí 2+kk, který je plný nábytku od českých firem.

reklama

Půdní prostory zakoupil Jan Bek ve stavu shell and core, tedy bez finálních úprav interiéru, což mu umožnilo si bydlení zařídit podle svých představ. V bytě o ploše 45 m2 bylo potřeba šetřit místem. Změnami tak prošla dispozice bytu. Původní chodba se spojila s obývacím pokojem a její místo zabrala kuchyň.

Propojením obýváku a chodby vznikl kuchyňský kout s praktickým ostrůvkem
Autor: Daniel Čáha Propojením obýváku a chodby vznikl kuchyňský kout s praktickým ostrůvkem

Propojením chodby a obývacího pokoje vznikl ostrůvek s úložnými prostory, indukční varnou deskou a elektrickou troubou. Namísto chodby tak Jan Bek získal praktickou kuchyň menších rozměrů, ve které je vše potřebné včetně vestavěné lednice a technické skříně, kde se skrývá kotel.

Všechny fotky najdete v galerii:

Jak na úložné prostory

Kvůli malé ploše bylo potřeba pracovat s každým detailem, aby byt získal dostatek úložných prostor. Jan Bek tak postel v ložnici zasadil do niky ve velké šatní skříni. Pokoj vypadá útulněji a podařilo se získat více místa pro ukládání věcí.

Ložnice je světlá a nabízí dostatek úložných prostor
Autor: Daniel Čáha Ložnice je světlá a nabízí dostatek úložných prostor

„Vždy musíme promyslet a navrhnout umístění úložných prostor,“ říká Jan Bek. „Nesmí zabírat příliš místa z půdorysové plochy a je potřeba využít každý kout. Z toho plyne nutnost oslovit truhláře a osadit nábytek na míru,“ dodává architekt.

Český nábytek

Zajímavě je řešená koupelna. Nemá sice ani jedno okno, ale Jan Bek se nebál tmavých obkladů, které doplnil LED podkreslujícími pásky, vznikl tak prostor ideální pro relaxaci. Protože je architekt fanouškem českých nábytkářských firem, domov si vybavil židlemi od společnosti Ton, jejíž produkce navazuje na tradiční tonetky. Stolek vyrobila mladá česká firma Situs a pohovku Polstrin, který produkuje čalouněný nábytek už od padesátých let. Svítidla jsou dílem společností Bomma a Brokis.

Podívejte se na projekty, které dělal Jan Bek pro Jak se staví sen:

Dnes je z dvou místností jedna. prostor se změnil k nepoznání

PŘED a PO: Takhle dopadla velká proměna panelákového bytu pro odhodlaného sportovce z Jak se staví sen

Před a Po Jak se staví sen 10. epizoda

PŘED a PO: Proměna z Jak se staví sen pro maminku, která bojuje se zákeřnou nemocí

 

reklama

Článek je zařazen v: Jan Bek , Jak se staví sen

reklama

Přečtěte si také