Bydlení pro Jana Beka: Podívejte se do bytu, který si designér pořadu Jak se staví sen sám navrhl
Interiéru dominuje bílá v kombinaci s dubem. Koupelna získala netradiční obklady a postel v ložnici je zapuštěná do vestavěné skříně. Architekt Jan Bek využil každý kousek prostoru a zařídil si byt s dispozicí 2+kk, který je plný nábytku od českých firem.
Půdní prostory zakoupil Jan Bek ve stavu shell and core, tedy bez finálních úprav interiéru, což mu umožnilo si bydlení zařídit podle svých představ. Vbytě o ploše 45 m2 bylo potřeba šetřit místem. Změnami tak prošla dispozice bytu. Původní chodba se spojila sobývacím pokojem a její místo zabrala kuchyň.
Propojením chodby a obývacího pokoje vznikl ostrůvek súložnými prostory, indukční varnou deskou a elektrickou troubou. Namísto chodby tak Jan Bek získal praktickou kuchyň menších rozměrů, ve které je vše potřebné včetně vestavěné lednice a technické skříně, kde se skrývá kotel.
Všechny fotky najdete v galerii:
Jak na úložné prostory
Kvůli malé ploše bylo potřeba pracovat skaždým detailem, aby byt získal dostatek úložných prostor. Jan Bek tak postel vložnici zasadil do niky ve velké šatní skříni. Pokoj vypadá útulněji a podařilo se získat více místa pro ukládání věcí.
„Vždy musíme promyslet a navrhnout umístění úložných prostor,“ říká Jan Bek. „Nesmí zabírat příliš místa způdorysové plochy a je potřeba využít každý kout. Ztoho plyne nutnost oslovit truhláře a osadit nábytek na míru,“ dodává architekt.
Český nábytek
Zajímavě je řešená koupelna. Nemá sice ani jedno okno, ale Jan Bek se nebál tmavých obkladů, které doplnil LED podkreslujícími pásky, vznikl tak prostor ideální pro relaxaci. Protože je architekt fanouškem českých nábytkářských firem, domov si vybavil židlemi od společnosti Ton, jejíž produkce navazuje na tradiční tonetky.Stolek vyrobila mladá česká firma Situs a pohovku Polstrin, který produkuje čalouněný nábytek už od padesátých let. Svítidla jsou dílem společností Bomma a Brokis.