Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Byt maximálně otevřeli okolnímu parku

Loft Tea-Art v Tchaj-peji na Tchaj-wanu.
Vydáno: 28.10.2014
Dřevem obložená relaxační zóna propojuje byt s budoucími stromy před domem
Autor: J.C. Architecture Dřevem obložená relaxační zóna propojuje byt s budoucími stromy před domem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Architekti zakusili při navrhování tohoto bytu ve třetím patře novostavby v hustě osídlené obchodní čtvrti Banqiao horké chvilky. Developer na poslední chvíli změnil okolí domu, a tak bylo třeba otočit plány bytu naruby.

Projekt luxusního bytu už architekti z designového studia J. C. Architecture měli hotový, když developer oznámil, že oproti původnímu záměru zbuduje při zadní části domu rozlehlý park. S tím architekti v původních plánech nepočítali, a tak bylo třeba otočit zóny bytu o 180 stupňů. K tomu, aby byt z nově uspořádaného okolí co nejvíce těžil, přesunuli obývací zónu na opačnou stranu tak, aby právě z této části byl nejlepší výhled do budoucí zeleně. Pohled do ní se však nabídne ze všech částí bytu, který architekti pojednali jako zcela otevřený prostor.

Spojení s přírodou před domem má uvnitř zprostředkovat dřevem obložený čajový a relaxační kout s rozsáhlou sbírkou tradičních konvic a dalších součástí čajového servisu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

 

Do mini bytu Adama Rujbra se vejdou i krbová kamna

Podívejte se, jak architekt dostal na 21 m2 kuchyň, obývák i ložnici

 

Zaha Hadid popírá, že by jí navržený stadion byl inspirovaný vaginou. Stadion, v němž má katarská metropole Doha v roce 2022 hostit světový šampionát ve fotbale, autorce připomíná plachty arabských plachetnic

Stadion ve tvaru vaginy a další luxusní provokace slavné architektky Zahy Hadid

Článek je zařazen v:
Reklama