Bydlení

12. července 2016 06:00

Markéta Zídková

Byt na Manhattanu spojuje cit pro detail se skvělým využitím prostoru a světla

Takhle se dá bydlet na Manhattanu.

Synonymem New Yorku jsou moderní mrakodrapy. Najdete v nich nejen tisíce metrů čtverečních pro kanceláře, ale také pěkné byty. Ty nabízejí s každým patrem výš a výš čím dál větší a zajímavější výhled. Jenže dá se vůbec pěkně bydlet ve studených betonových a skleněných kvádrech, které drží pohromadě sešroubovanými traverzami? Určitě! V naší galerii uvidíte, jak příjemné to může být.

Developerský projekt s adresou Východní 22. ulice č. 45 nabízí velmi hřejivé a příjemné bydlení. Další newyorský výškový dům byl v samém srdci jedné z nejznámějších a kulturně sofistikovaných čtvrtí – v manhattanské čtvrti Flatiron – dostavěn teprve nedávno. Nabízí různě velké byty v celkem 65 patrech. Vybavit je tak, abyste se cítili příjemně a pocit výšky nad okolní zástavbou vás spíše nadnášel, než svazoval strachy, byl zajímavý úkol pro jednu renomovanou designérskou firmu.

V naší galerii uvidíte, jak si Martin Brudnizki a Craig Harvey z interiérového studia Martin Brudnizki Design Studio poradili nejen se zařízením jednoho takového útulného bytu. Pro zařízení apartmánu čerpali inspiraci z okolí a zkombinovali předválečný cit pro detail a výběr materiálu s moderním využitím prostoru a světla. Jednoduše se dá říct, že se pokusili spojit funkčnost a krásu v jedno. Podívejte, jak se jim to podařilo.

Foto: James McDonald

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také