Bydlení

15. června 2016 09:30

Markéta Zídková

Prosklená veranda je skvělá pro celoroční užívání

Oživte si zastřešenou verandu.

Vytvořit z prosklené verandy příjemné a klidné místo, kde budete moci nejen relaxovat v pohodlí, ale také nabít se pozitivní energií, nemusí být až tak těžké. V naší galerii máme pro vás několik obrazových tipů z jedné moderně vystylizované verandy, která svou nevšední barevností láká k návštěvě na první pohled.

Z kdysi fádní stíněné verandy se stane barevné, multifunkční místo pro lenošení a zábavu díky prostornému gauči, nápaditému využití odolných koberců a různě rozestavěným stolkům. Vynikající do tohoto prostoru je skládací nábytek, který lze kdykoliv složit a uvolnit jím místo. Díky němu se bude moci usadit i početnější společnost. Navíc oproti jednomu velkému masivnímu stolu nebude více menších stolků nikomu bránit v pohybu. Příjemný je rovněž odolný pletený petanový nábytek.

K veselejším barvám nábytku a vybavení je třeba doladit i barvu stěn. Třeba hned ta, která přináleží k domu. Například cihly nemusí být vždy jen rezavé a dřevěné prvky hnědé. Působivé jsou nějaké neutrální barvy, které upozorní na odlišné a svěží tóny nábytku a doplňků. Třeba tmavě hnědá, šedá, nebo naopak bílá, béžová.

Zajímavě oživit verandu můžete i závěsy. Kromě toho, že dodají prostoru útulnější vzhled, také ji barevně oživí a ještě před sousedy skryjí, co není třeba, aby viděli. Ke zútulnění prostoru rovněž přispějí různé polštáře a zavěšené lucerny. Svíčky v nich domácí atmosféru ještě víc podtrhnou. A v neposlední řadě nezapomeňte ani na jednodušší design nádobí, přičemž by jistě v takové pěkné a hravé místnosti neměl chybět nějaký pěkný džbánek.

Podívejte se do naší galerie, jak verandu pojal designér Brian Patric Flynn, americký designér a TV producent.

Zdroj: Flynnside Out Productions/Hgtv.com

(fis)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také