Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Byt v Barceloně kombinuje starou krásu s moderními prvky

Inspirace.
Vydáno: 01.04.2016
Byt v Barceloně
Byt v Barceloně Autor: archiv Built Architecture
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byt ve starém domě obyčejně stačí zrenovovat. Tomuto bytu v Barceloně ovšem prospěla rozsáhlá přestavba. Podívejte se, jak lze zkombinovat krásné původní prvky s moderními dispozicemi.

Uchovat ze starého vše, co je pěkné a zbavit se čehokoli, co interiér znehodnocuje. Takovýto nelehký úkol dostali architekti pro plán rekonstrukce bytu v centru Barcelony. Nový ráz bytu udává ústřední chodba plná dveří a navazujících předsíní. Jednu z jejích stěn tvoří vestavěné skříně a regály. Přínos této chodby je v tom, že dokonale odděluje privátní zóny od těch rušných a rovnou i skýtá úložné prostory.

Původní modernistické mozaiky jsou kombinované s dubovými prkny
Původní modernistické mozaiky jsou kombinované s dubovými prkny
archiv Built Architecture

Zmíněnou rušnější část na straně s okny do ulice tvoří obývací pokoj, jídelna a knihovna. Do další sekce zas autoři soustředili kuchyni, jídelní pult a pokoj pro hosty s přilehlou druhou koupelnou přístupnou hned ze dvou stran.

Hlavní apartmá tvoří čtveřice místností začínající šatnou a pokračující verandou s pracovnou, na něž navazuje ložnice majitelů s koupelnou.

Luxusních bytů je spousta. Tento je ale díky původním modernistickým mozaikám kombinovaným s dubovými prkny i stropům se štukovou výzdobou naprosto jedinečný.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Článek je zařazen v: byt , staré , nové
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama