Bydlení

5. března 2023 09:00

redakce Prima Living

Červená v bytě zvýší tlak, libido i apetit. A je stylová!

Představa červeného pokoje nemusí působit klidně a idylicky, ale nenechte se mýlit. Červená v bytě může působit nejen stylově a sexy, ale dokonce bude mít kladný dopad na vaše zdraví!

Pokud máte pocit, že je váš byt i život poněkud líný a bezbarvý, změňte to s červenou!

Podle horoskopu prý červená svědčí hlavně Štírům, kteří si na červené doplňky potrpí, a také Beranům, kteří červenou přímo vyhledávají. Ať už ale patříte do jakéhokoliv měsíčního znamení, nelámejte nad červenou barvou v bytě hůl. Určitě vás překvapí a nadchne, jak dokáže působit harmonicky. Jde totiž především o pojetí červené barvy v daném prostoru i o její odstíny.

Červená se hodí do každého období roku

Na jaře bude evokovat Velikonoce, poupata a pučící tulipány, prostě vše svěží, co se chystá k rozpuku. V létě zase bohatou barvu zralých plodů a květin. Na podzim vám připomene barevné listí a zemitou krásu přírody a v zimě se bude krásně hodit k Vánocům a oživí chladné barevné tóny přírody. Červená je barva, která protepluje! Podle odborníků dokáže dobře zvolená barva pocitově snížit nebo zvýšit teplotu v místnosti dokonce až o 6 °C! Prostě červená se vám bude líbit celoročně!

Bude vám chutnat!

Všimli jste si, kolik restaurací je vymalováno červenou barvou? Je to proto, že červená v nás probouzí energii a chuť k jídlu! Když jíte v červeném interiéru, sníte toho více a s chutí! Červená prostě vyjadřuje životní sílu, a to duševní i fyzickou, a podporuje proudění energie! Nechtějí vaše děti pořádně večeřet? Vymalujte si alespoň jednu stěnu v jídelně, obýváku nebo kuchyni červenou barvou.

Zvedne vám tlak

Možná to nepocítíte hned, ale červená barva v našem životním prostoru zrychluje tep i dýchání, zvyšuje krevní tlak a podporuje zdravý apetit. Zažene únavu a malátnost a kromě toho všeho dodá vašemu bytu šťávu a šmrnc.

Zaměřte se na detaily

Zkuste červenou do interiéru vnést alespoň v doplňcích, solitérech a textilu. Když dostanete pugét červených růží a postavíte ho na stůl do vázy, strhne na sebe v pokoji pozornost. Stejně se bude chovat třeba červené křesílko, polštáře na sedačce nebo lakovaná skříňka připomínající orient. Ostatně v Japonsku se červená barva používá v interiérech velice často a působivě. Nejlépe se červená barva hodí do minimalistického prostředí v kombinaci s neutrálními barvami.

Povzbudí libido

Červená nepatří mezi typické ložnicové barvy, které mají za úkol uspávat, ale i tak ji do své postelové svatyně zkuste propašovat. Sice může způsobit, že se vám v ní bude hůře usínat než v odpočinkové zóně s tlumenými a neutrálními barvami, ale je to barva erotiky, vášně a lásky!

Zdroj: Barvy v bytě (Ottovo nakladatelství, 2004)


Přečtěte si také