návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Červená v bytě zvýší tlak, libido i apetit. A je stylová!

skrivaa , Vydáno: 18.07.2018
Červená kuchyně je odvážná, ale stylová!
Autor: istock.com Červená kuchyně je odvážná, ale stylová!
Představa červeného pokoje nemusí působit klidně i idylicky, ale nenechte se mýlit. Červená v bytě může působit nejen stylově a sexy, ale dokonce bude mít kladný dopad i na vaše zdraví!

reklama

Pokud máte pocit, že je váš byt i život poněkud líný a bezbarvý, změňte to s červenou!

Podle horoskopu prý červená svědčí hlavně štírům, kteří si na červené doplňky potrpí.

Ať už patříte do jakéhokoliv znamení, nelámejte nad červenou barvou v bytě hůl. Určitě vás překvapí a nadchne, jak dokáže působit harmonicky, jde především o pojetí.

Červená se hodí do každého období roku!

Na jaře bude evokovat Velikonoce, poupata a pučící tulipány, prostě vše svěží, co se chystá k rozpuku. V létě zase bohatou barvu zralých plodů a květin. Na podzim vám připomene barevné listí a zemitou krásu přírody a v zimě se bude krásně hodit k Vánocům a oživí chladné barevné tóny. Červená je barva protepluje! Podle odborníků dokáže dobře zvolená barva pocitově snížit nebo zvýšit teplotu v místnosti až o 6°C!

Prostě se vám bude líbit celoročně!

Netroufáte si na červené doplňky či nábytek? Postavte na stůl alespoň rudé růže či tulipány!
Autor: istock.com Netroufáte si na červené doplňky či nábytek? Postavte na stůl alespoň rudé růže či tulipány!

Bude vám chutnat!

Všimli jste si, kolik restaurací je vymalována červenou? Nechtějí vaše děti pořádně večeřet? Vymalujte si alespoň jednu stěnu v jídelně, obýváku nebo kuchyni červenou barvou. Je to proto, že červená v nás probouzí energii a chuť k jídlu! Když jíte v červeném interiéru, sníte toho více a s chutí! Červená prostě vyjadřuje životní sílu, a to duševní i fyzickou a podporuje proudění energie!

Máte odvahu? Natřete celou jednu stěnu na červeno!
Autor: istock.com Máte odvahu? Natřete celou jednu stěnu na červeno!

Zvedne vám tlak

Možná to nepocítíte hned, ale červená barva v našem životním prostoru zrychluje tep i dýchání, zvyšuje krevní tlak a podporuje zdravý apetit. Zažene únavu a malátnost a kromě toho všeho dodá vašemu bytu šťávu a šmrnc.

Červené polštáře oživí nevýraznou pohovku.
Autor: istock.com Červené polštáře oživí nevýraznou pohovku.

Zaměřte se na detaily

Zkuste červenou do interiéru vnést alespoň v doplňcích, solitérech a textilu. Když dostanete pugét červených růží a postavíte ho na stůl do vázy, strhne na sebe v pokoji pozornost. Stejně se bude chovat třeba červené křesílko, polštáře na sedačce nebo lakovaná skříňka připomínající orient. Ostatně v Japonsku se červená barva používá v interiérech velice často a působivě. Nejlépe se červená barva hodí do minimalistického prostředí v kombinaci s neutrálními barvami.

Moderní červené doplňky.
Autor: istock.com Moderní červené doplňky.

Povzbudí libido

Červená nepatří mezi typické “ložnicové” barvy, které mají za úkol uspávat, ale i tak ji do své postelové svatyně zkuste propašovat.  Sice může způsobit, že se vám v ní bude hůře usínat než v odpočinkové zóně s tlumenými a neutrálními barvami, ale je to barva erotiky, vášně a lásky!

Temné odstíny vytváří útulnou atmosféru.
Autor: istock.com Temné odstíny vytváří útulnou atmosféru.

(ku) 

reklama

Článek je zařazen v: červená , bytové doplňky , inspirace , barvy v interiéru , pohovky

reklama

Přečtěte si také