návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Červená a žlutá v interiéru: Architekt Marek Povolný ukazuje, jak se zbavit strachu z barev

matoušhartman , Vydáno: 13.02.2020
Byt plný barev od Marka Povolného
Autor: Marek Povolný/GAMA/FTV Prima Byt plný barev od Marka Povolného
Interiér měl s barvami šetřit, ale nakonec září výraznou červenou i téměř neonovou žlutou. Byt v Brně se tak výrazně liší od jiných a ukazuje, že se nemusíme barev bát, pokud se správně použijí.

reklama

„Klientka byla velmi konzervativní a v podstatě vyloučila jakoukoli hru s barvami. Postupem času, kdy základ bytu byl poměrně neutrální, jsem jí nastínil možnost přidat nějaké výrazné prvky. Souhlasila,“ říká designér pořadu Jak se staví sen Marek Povolný. Původní návrh, který s výraznými barvami nepočítal, se tak proměnil a v obývacím pokoji přibyla knihovna s červenými policemi. Marek Povolný červenou vybral s ohledem na podlahu pokoje.

Původně měl být obývák bez barev, nakonec tu ale svítí červené police knihovny
Autor: Marek Povolný/GAMA Původně měl být obývák bez barev, nakonec tu ale svítí červené police knihovny

Žlutá pak rozjasnila vstupní halu bytu, která byla poměrně temná. Efekt jásavé barvy byl takový, že majitelka chodila do chodby zhasnout, protože si myslela, že nechala rozsvícená světla.

„Rád vytvářím neutrální základ, který umožňuje použít následně i výraznější barvu a texturu. Barva pak působí jako ‚třešnička na dortu‘ a nikoliv příliš dominantně a nepřebíjí zbytek,“ radí Marek Povolný, jak pracovat s barvami v interiéru. Brněnskému bytu dominuje bílá, podlaha je vyrobená z běleného jasanového dřeva. Stejný materiál Marek Povolný využil i pro knihovnu a neviditelné dveře do pracovny.

Linka je z umělého kamene corian
Autor: Marek Povolný/GAMA Linka je z umělého kamene corian

V kuchyni, koupelně a chodbě použil designér corian. Jedná se o odolný umělý kámen, který se dá řezat a tvarovat. V kuchyni najdete corian na lince, v koupelně jsou z něj vyrobená umyvadla. Vstupní halu zdobí corianové schody, které slouží jako úložný i odkládací prostor. Umělý kámen tu doplňují lakované skříně, které splývají se stropem vytvořeným ze stejného materiálu.

V pořadu Jak se staví sen pracuje Marek Povolný v týmu s designérkou Andreou Hylmarovou. Stojí za největší proměnou v historii pořadu, kdy se rovnou stavělo. Na jaře 2019 vznikl montovaný dům pro důchodkyni, která žila v nevyhovujících podmínkách v chatové osadě. Podívejte se na video, kde vám Marek Povolný vysvětlí, jak se takový dům staví:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

LIVING NEWS: Marek Povolný vám vysvětlí, jak se stavěl montovaný dům z poslední epizody Jak se staví sen

reklama

Článek je zařazen v: Marek Povolný , Jak se staví sen

reklama

Přečtěte si také