Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Cesta z města – Minimalistický dům s maximálním převisem

Na tomto místě lidé bydlí už dlouho.
Vydáno: 30.08.2014
V detailu spodní části vyniká elegantně řešená konstrukce
V detailu spodní části vyniká elegantně řešená konstrukce Autor: archiv Correia/Ragazzi Arquitectos
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tento dům, zasazený do – nebo spíše položený na panenskou krajinu u řeky Cavado v Portugalsku, na sobě nedává znát, že dílem stojí na základech jiného starého stavení. Jeho extrémně minimalistický styl poutá pozornost kontrastem k členitému zarostlému okolí.

Na jednu stranu strohý exteriér připomínající ponejvíce povalený kvádr nepůsobí právě nápaditě. Jenže nutnost vyjít ze základů zbouraného domu architekty z portugalského atelieru Correia/Ragazzi Arquitectos brzdila v rozletu – s výjimkou možnosti pokračovat v prodloužení půdorysu směrem od svahu. A právě onen mocný převis strohé stavbě dodává na dramatičnosti. Z některých úhlů pohledu, ba i zevnitř, dokonce vzniká dojem, jako by se stavba vznášela nad řekou.

Dostat se co nejblíže řece a přírodě vůbec byla priorita. Dům si objednala rodina z města hlavně pro víkendové úniky do přírody. Dům proto pojali jako most mezi půvabnou přírodní scenérií a jeho obyvateli. Díky své strohosti stavba nesoupeří o pozornost s krajinou, ale naopak ponechává přírodu ve středu zájmu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Dům s fotoateliérem vyrostl na místě původního zahradního domku

Investor se zcela spolehl na architekta. Získal tak jedinečný vzdušný dům

Kuchyně s jídelnou jsou jen několik kroků vzdálené od obývací části, ale od gauče je dobře oddělují i rozdílné úrovně podlah. Obnaženou cihlovou zeď obývacího pokoje nasvěcují podlahová svítidla.

Loft v bývalé továrně zklidnila vnitřní zahrada

Přinášíme netradiční barevné kombinace

Jedna kuchyně 20x jinak. Která se vám nejvíc líbí?

Článek je zařazen v:
Reklama