Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Chata na polárním kruhu těží z výhledů do syrové krajiny

Chata nazvaná Vega Cottage stojí na stejnojmenném ostrově norského souostroví nedaleko polárního kruhu. Pro danou oblast je příznačná nehostinná severská krajina se širokými výhledy na Norské moře i na z vody vyčnívající rozeklané skalní masivy.
Vydáno: 30.11.2016
Jednoduše zařízený interiér neodvádí pozornost od scenerií za okny

Dům pečlivě zakomponovaný do tohoto prostranství vypadá, jako by z krajiny vyrůstal. Dřevostavba je usazená na nerovném místě pod hřebenem granitové skály. Terénu se přizpůsobuje tak, že jeho dvě části stojí na dvou výškových úrovních. Přístup k domu je přes soutěsku hustě porostlou větrem ošlehaným březovým křovím, která je vysypaná pískem naplaveným z nedalekého břehu. Architekti ze švédského studia Kolman Boye Architects v tomto skrytém přístupu rozpoznali jednu velkou výhodu. Okolí je díky němu nedotčené a ani hlavní výhled na moře nenarušuje žádná pěšina.

Rozměrná okna domu jsou orientovaná do tří stran, z nichž každá má svůj specifický ráz. Na poměrně skromném půdorysu není místa nazbyt, ložnice a jeden společný pokoj v patře jsou proto spíše menší. Velkoryse pojednané je ale přízemí s velkou místností strukturovanou okolo zděného krbu.

Přístup k chatě je po nenápadné soutěsce
Přístup k chatě je po nenápadné soutěsce
© 2013 Åke E:son Lindman
[[nid:]]

Foto: © 2013 Åke E:son Lindman, Kolman Boye Architects

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Čtyři spřátelené páry si postavily své letní bungalovy vedle sebe

Čtyři kamarádi, čtyři bungalovy na jednom pozemku

Nádhera Julských Alp v plné kráse

Horská chata s nejkrásnějším výhledem na světě. Ubytování je tu zdarma

Stavět bez bagru je svého druhu projev respektu ke krajině

Norská chata stojí z kopce


Reklama
Článek je zařazen v: dřevo, chata, výhled do krajiny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama