Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Horská chata s nejkrásnějším výhledem na světě. Ubytování je tu zdarma

Má to ale jeden nemalý háček. Abyste se v této chatce mohli skutečně ubytovat, budete totiž muset vyšplhat do nadmořské výšky, která přesahuje 2500 metrů.
Vydáno: 04.06.2015
Nádhera Julských Alp v plné kráse
Autor: Flavio Pesamosca Nádhera Julských Alp v plné kráse
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro odvážlivce, kteří se obrovské výšky nezaleknou, čeká velmi příjemná odměna. Každý, kdo se objeví u této dřevěné boudy, je vítán a může na tomto naprosto unikátním místě v Julských Alpách strávit noc. A říká se, že se prý jedná o ubytování s nejkrásnější vyhlídkou světa.

Bezpečný přístřešek nechala postavit rodina zesnulého horolezce

S nápadem vystavět příbytek s několika místy pro spaní přišla rodina horolezce Luca Vuericha. Ten zahynul v roce 2010 pod lavinou. Jeho příbuzní chtěli tímto způsobem uctít jeho památku. Požádali proto architekta Giovanniho Pesamoscu, aby navrhl ubytovací jednotku pro všechny, kdo se vydají na pěší túru na vrcholek italské hory Foronon del Buinz.

Bivacco Luca Vuerich
Autor: Flavio Pesamosca Bivacco Luca Vuerich

Stavba pojmenovaná po zesnulém čtyřiatřicetiletém horoleci Bivacco Luca Vuerich se rozkládá na pouhých 16 m² a nabízí devět lůžek. Chatka má v první řadě sloužit jako bezpečný úkryt pro ty, kteří se vydají po horské stezce Ceria-Merlone, která vede právě i přes vrcholek hory, na níž Bivacco Luca Vuerich stojí.

Vešlo se sem devět postelí
Autor: Flavio Pesamosca Vešlo se sem devět postelí

Pro stavbu byla povolána helikoptéra

Vzhledem k neobvyklému terénu bylo nutné přistoupit k netradičním stavebním postupům. Materiál pro stavbu dopravila na místo helikoptéra. Letět musela rovnou osmnáctkrát! Celkem dvanáctičlennému týmu složenému z profesionálních stavařů, dobrovolníků a Lucových přátel pak trvalo pouhý jeden den, než chatku sestavili dohromady.

Horský přístřešek podpírá šest betonových sloupů. Střecha je výrazně zešikmená, takže se na ní nedrží napadaný sníh. Na fotodokumentaci ze stavby a na další pohledy do interiéru chatky se podívejte do naší fotogalerie.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Dům s výhledem do ráje

Moderní dům vás uchvátí luxusním výhledem na Alpy

Chata trochu jinak

Originální chata visí nad potokem

Klidu a čistého vzduchu se chatařům dostává vrchovatě

Přepychová chata ční na skalisku nad vodou


Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama